تولید اكسیژن در مریخ

تولید اكسیژن در مریخ دیجیتالر: كاوشگر بعدی مریخ كه كاوشگر ˮمریخ ۲۰۲۰ˮ نام دارد و مقرر است تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی توسط موشك ˮاتلس ۵ˮ ناسا به مریخ ارسال شود مجهز به یك جعبه طلایی خواهد بود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، كاوشگر بعدی مریخ كه تابستان سال آینده به مریخ ارسال خواهد شد مجهز به یك جعبه طلایی خواهد بود. وظیفه این جعبه طلایی كه "MOXIE" نام دارد، تولید اكسیژن(به صورت آزمایشی) در مریخ خواهد بود. این كار توسط جمع آوری كربن دی اكسید از جو مریخ و شكافتن الكتروشیمیایی مولكول ها به دو مولكول اكسیژن و كربن مونوكسید انجام می گیرد. در آینده این كار هم برای تنفس فضانوردان و هم برای تولید سوخت راكت ها هنگام برخواستن از سطح مریخ مفید خواهد بود.
"كاوشگر مریخ ۲۰۲۰ "(Mars ۲۰۲۰) مریخ نورد در حال توسعه آژانس فضایی ایالات متحده آمریكاست كه مقرر است در سال ۲۰۲۰ میلادی به مریخ ارسال شود. یكی از اهداف این كاوشگر بررسی حیات میكروسكوپی در مریخ است.
این مأموریت به منظور اجرای یك بررسی اخترزیست شناسانه در ارتباط با پیشینه باستانی مریخ، بررسی فرایندهای ژئولوژیكی سطح مریخ در طول تاریخ خود در نظر گرفته شده است.
در طراحی این مریخ نورد از طرح مریخ نورد كنجكاوی استفاده خواهد شد، اما بارهای ثمین علمی مختلفی را به همراه خواهد داشت. دلیل طراحی نزدیك به مریخ نورد كنجكاوی، كاهش خطر شكست مأموریت و صرفه جویی در بودجه و زمان توسعه است.
چرخ های مریخ ۲۰۲۰ با عرض و قطر ۵۲.۵ سانتی متر، از جنس آلومینیوم، ضخیم تر و بادوام تر از چرخ های مریخ نورد كنجكاوی است.
مجموعاً ۲۳ دوربین در مریخ ۲۰۲۰ وجود دارد كه ۵ دوربین بیشتر از مریخ نورد كنجكاوی است كه نوید تصاویر رنگی و سه بعدی بیشتر از مریخ را می دهد. دوربین Mastcam-Z این مریخ نورد، قابلیت تصویربرداری استریوسكوپی به همراه زوم را باز دارد كه منجر به زاویه دید بازتر دوربین ها می شود.1398/01/18
13:32:52
5.0 / 5
4909
تگهای خبر: تولید , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات