سامسونگ جای خویش را به اینتل می دهد؟

سامسونگ جای خویش را به اینتل می دهد؟ به گزارش دیجیتالر كارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی گارتنر اخیرا برآورد كرده اند كه سامسونگ قادر نخواهد بود به مدت زیادی بر بازار تجهیزات نیمه هادی تسلط داشته باشد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، سامسونگ كه در سال ۲۰۱۷، حكومت و تسلط ۲۰ ساله شركت آمریكایی اینتل را كه روزگاری تنها غول تكنولوژی فعال در بازار سودآور تولید و عرضه تجهیزات نیمه هادی بود، برهم زد و گوی رقابت را از آن ربود حالا به نظر می آید كه خود هم بعد از مدت زمان كوتاهی كه در این بازار جا افتاده و تسلط یافته است، به سرنوشت اینتل گرفتار خواهد شد.
كارشناسان و تحلیلگرانی كه در مؤسسه تحقیقاتی گارتنر فعالیت می نمایند، اخیرا با انتشار گزارشی اعلام و پیش بینی كرده اند كه سلطه سامسونگ در مقایسه با سلطه اینتل بر بازار تجهیزات نیمه هادی بسیار كوتاه مدت و گذرا خواهد بود و این غول تكنولوژی كره ای دیگر قادر نخواهد بود در راه سلطه بر این بازار پرسود ادامه داده و عملكرد موفقیت آمیزی داشته باشد.
در این گزارش همینطور عنوان شده است كه درآمد كلی بازار جهانی تجهیزات نیمه هادی در میان سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی شاهد یك رشد و افزایش ۱۲.۵ درصدی بوده و به ۴۷۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. البته این در حالیست كه این بازار در سال ۲۰۱۸ میلادی رشدی معادل ۲۱.۹ درصد را تجربه كرده بوده كه دلیل آن هم بدون شك كاهش نرخ رشد بازار تجهیزات مربوط به حافظه جانبی در همین بازه زمانی بوده كه بر روی محصولات نیمه هادی هم تأثیر زیادی گذاشته است.
طبق گزارش وب سایت tomshardware، این مؤسسه همینطور اعلام نموده است كه بازار حافظه های جانبی در درخلال سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ شاهد بیشترین رشد معادل ۶۱.۸ درصدی بوده در حالیكه این رقم در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ۲۴.۵ درصد سقوط كرده است.
ازاین رو سرمایه گذاری و تمركز بر روی این مساله بدون شك برای تمامی شركت ها همچون سامسونگ بیشتر شبیه به یك قمار با احتمال زیاد باخت خواهد بود. اما با این وجود به نظر می آید كه سامسونگ به سرمایه گذاری و تمركز بر روی بازار تجهیزات حافظه ادامه خواهد داد
اندرو ناروود، قائم مقام شركت گارتنر، در این خصوص خاطرنشان می كند: سلطه سامسونگ بر بازار تجهیزات حافظه در واقع تنها به یك تار مو وابسته است و این شركت احتمالاً در سال ۲۰۱۹ میلادی، سلطه خویش را بر بازار نیمه هادی از دست می دهد و جایگاه خویش را باری دیگر به اینتل خواهد داد.
وی در ادامه اضافه كرد: ۸۸ درصد از درآمد كنونی سامسونگ از راه بازار حافظه های DRAM به دست می آید كه در صورت هرگونه خللی در این بازار، می تواند ضربه مهلكی برای كره ای ها به شمار بیاید.1398/01/29
14:22:29
5.0 / 5
5434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات