با حضور وزیر ارتباطات صورت می گیرد

برگزاری كنگره بین المللی سیستم های كلان مقیاس محاسباتی و تحلیل كلان داده

برگزاری كنگره بین المللی سیستم های كلان مقیاس محاسباتی و تحلیل كلان داده دیجیتالر: كنگره بین المللی سیستم های كلان مقیاس محاسباتی و تحلیل كلان داده با حضور وزیر ارتباطات از تاریخ سوم تا پنجم اردیبهشت ماه در تهران انجام می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، از گذشته تا كنون، همواره پیش بینی آینده آرزوی بشر بوده تا بتواند تصمیمات درستی اتخاذ كند، امروزه دانش و فناوری مرتبط به حوزه تحلیل كلان داده و انجام محاسبات آن در بستر سیستم های محاسباتی كلان مقیاس این رؤیای دیرینه را به حقیقت نزدیك می كند. روند تاثیرگذاری تحلیل كلان داده ها در زندگی بشر به شدت در حال رشد است، بطوری كه داده و دانش حاصل از تحلیل آن برای صاحبان آنها ارزش شمرده می شود. متخصصان و صاحبنظران معتقدند كه یادگیری ماشین، اینترنت اشیا، آنالیزهای پیشگویانه و سیستم های محاسباتی تاثیر بسیاری بر سرعت بخشی بر این روند در سال های پیش رو خواهد گذاشت. پس نیاز به ایجاد هم افزایی و مشاركت محققان و صاحبان صنایع در این عرصه امری لازم است كه دانشگاه خوارزمی در همین راستا میزبانی كنگره بین المللی سیستم های كلان مقیاس محاسباتی و تحلیل كلان داده (TopHPC) را در كشور برعهده گرفته است.
میزبانی كنگره بین المللی سیستم های كلان مقیاس محاسباتی و تحلیل كلان داده (TopHPC) در ایران با پشتوانه ۲۶ ساله در اتحادیه اروپا با هدف گردهم آوردن دغدغه مندان در این عرصه و مطرح شدن دستاوردها و مسائل باز در امتداد گسترش همكاریهای مشترك و منتفع شدن همه شركت كنندگان علمی، صنعتی و دولتی است كه ۳ تا ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.
تحلیل كلان داده ها، محاسبات كوانتوامی و ابری، اینترنت اشیاء، سیستم های محاسباتی و كلان داده ها در سلامت و بهداشت و درمان و… از محورهای هم اندیشی در این كنگره است.
سخنرانان بین المللی كنگره TopHPC2019، صاحبنظران و محققان حوزه های كلان داده ها و سیستم های محاسباتی كلان مقیاس از آمریكا، كانادا، سوئد، ایتالیا، هنگ كنگ، روسیه، آلمان، فرانسه، هلند و اتریش هستند. همین طور در این كنگره مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اندیشمندان داخلی سخنرانی خواهند داشت.
برمبنای اعلام دانشگاه خوارزمی، در امتداد تامین ابعاد صنعتی و كاربردی كنگره، كارگاه های تخصصی و عملیاتی درباب مباحث كلان داده ها و سیستم های محاسباتی كلان مقیاس در حوزه های مختلف مانند بانكداری، نفت و گاز، صنعت و غیره طراحی شده است كه توسط متخصصینی از اسپانیا، لهستان، فرانسه، آلمان و ایران انجام خواهد شد. همین طور در جنب كنگره نمایشگاه تخصصی شركتهای دانش بنیان، استارتاپ ها و شركت های فعال در حوزه تحلیل داده و سیستم های رایانشی حضور خواهند داشت تا محصولات و خدمات خودرا ارائه نمایند.1398/02/02
15:56:54
5.0 / 5
4381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات