كمك هوش مصنوعی به ردیابی سیلاب با آنالیز توییت های مردم!

كمك هوش مصنوعی به ردیابی سیلاب با آنالیز توییت های مردم! به گزارش دیجیتالر مركز تحقیقات مشترك كمیسیون اروپا می خواهد از هوش مصنوعی برای تحلیل توییت های مردم نواحی مختلف اروپا برای ردیابی و پیش بینی سیلاب استفاده نماید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، مركز تحقیقات مشترك كمیسیون اروپا در حال كار بر روی توسعه یك ابزار است كه می تواند از توییت های مردم و هوش مصنوعی برای جمع آوری داده های زنده در مورد سیل استفاده نماید.
دانشمندان اتحادیه اروپا توضیح دادند كه چگونه نمونه اولیه رسانه اجتماعی آنها برای ارزیابی خطر سیل موسوم به "SMFR" می تواند به امدادگران و سازمان های مدیریت بحران كمك نماید تا بهتر درك كنند كه در مناطق سیل زده چه اتفاقاتی در حال وقوع است.
همینطور مشخص می كند كه كدام نقاط صدمه دیده امكان دارد نیاز فوری به كمك داشته باشند.
این ابزار با همكاری با سیستم اخطار سیلاب اروپا(EFAS) توسعه می یابد و عملیاتی می شود. بدین ترتیب هنگامی كه EFAS مناطقی را با احتمال جاری شدن سیلاب تشخیص می دهد، SMFR آغاز به جمع آوری توییت های مربوط به سیل از كاربران حاضر در این مناطق می كند.


جمع آوری اطلاعات قابل اطمینان از توئیتر كار ساده ای نیست، به خصوص با عنایت به اینكه EFAS محدوده ای با بیشتر از ۲۷ زبان را پوشش می دهد. این همان جایی است كه محققان به هوش مصنوعی متوسل می شوند.
محققان برای شروع، SMFR را آموزش دادند تا كلمات كلیدی مربوط به سیل را در زبان انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و فرانسوی یاد بگیرد و پاییز گذشته در یك آزمون در سیلی كه در كالابریای ایتالیا جاری شد ۱۴ هزار و ۳۴۷ توییت را در مدت سه روز با موفقیت جمع آوری و آنها را با عنایت به میزان اهمیت و داده های موقعیت جغرافیایی طبقه بندی كرد.
مركز تحقیقات مشترك كمیسیون اروپا امیدوار است كه EFAS بتواند در كنار سایر اطلاعات مربوط به سیلاب مانند تصاویر ماهواره ای از توییت های مردم هم استفاده نماید.


این پروژه در یك مقاله در Arvix.org انتشار یافته است و همانطور كه در مقاله توضیح داده شده است رسانه های اجتماعی می توانند اطلاعات را به صورت زنده در حین بلایای طبیعی عرضه كنند، اما به چگونگی ادغام اطلاعات رسانه های اجتماعی و یكپارچه كردن و جمع آوری اطلاعات قابل اطمینان آن با ابزارهای دیگر برای پیش بینی و نظارت بر فاجعه كمتر توجه شده است.
البته مركز تحقیقات مشترك كمیسیون اروپا در این راه تنها نیست. هم گوگل و هم فیس بوك به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای جمع آوری داده های سیل هستند. همه این ابزارها با هم می توانند به سازمان های امدادگر و مدیریت بحران تصویر بهتری از آنچه كه با آن مواجه خواهند شد بدهد.1398/02/07
15:24:36
5.0 / 5
5537
تگهای خبر: آموزش , رسانه , سیستم , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات