ساخت یك داروی تقویت كننده آنتی بیوتیك ها در مقابل ویروس های مقاوم

ساخت یك داروی تقویت كننده آنتی بیوتیك ها در مقابل ویروس های مقاوم به گزارش دیجیتالر یك شركت سوئیسی فاز اولیه آزمایش دارویی را انجام داد كه مقاومت ویروس سینه پهلو در مقابل آنتی بیوتیك ها را می كاهد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از لابیوتك، یكی از مشكلاتی كه امروزه جهان را درگیر كرده، افزایش مقاوت نسبت به آنتی بیوتك ها است.
این امر سبب شده كه درمان عفونت های معمولی از قبیل سینه پهلو سخت تر شود.
همانطور كه آنتی بیوتیك های استاندارد كمتر و كمتر تأثیرگذار می شوند، ما به راه های جدیدی نیاز داریم كه برای مقابله با عفونت مورد استفاده قرار بگیرند.
در این راستا یك شركت سوئیسی كه در حوزه زیست فناوری فعالیت می كند، در حال توسعه یك دارو است كه می تواند مقاومت آنتی بیوتیك های فعلی در مقابل "استرپتوكوكوس پنومونیه"( Streptococcus pneumonia) را افزایش دهد.
" استرپتوكوكوس پنومونیه" یا "پنوموكوك " یكی از مهم ترین باكتری های بیماری زا در انسان است كه عامل اصلی بیماری (سینه پهلو) بشمار می رود.
شركت " Combioxin" در این پروژه نخستین آزمایش انسانی دارو را انجام داد و دارو را در مقابل یك "پلاسیبو" (دارونما) در ۱۹ بیمار مبتلا به سینه پهلو آزمایش كرد.
پلاسیبو به استفاده از روش های درمانی صوری و تلقینی گفته می شود كه می تواند با فریب بیمار، اثر مثبتی در روند بهبودی وی داشته باشد. اثر درمانی كه از به كار بستن چنین روش هایی حاصل می شود را هم اثر پلاسیبو می نامند.
طی این دوره این بیماران تحت مراقبت شدید قرار گرفتند.
نتایج آزمایش اولیه دارو نشان داد كه محصول ساخت آنها هیچ اثر جانبی قابل توجهی ندارد. این دارو همینطور نشانه هایی از بهبود بالینی بیمار نشان داد.
در روز هشتم استفاده از دارو، نمره بهبود بالینی بیمار ۶۵ درصد در مقایسه با حالت اولیه بهبود یافت.
این شركت می خواهد كه آزمایشات بالینی دارو را در سطح وسیع تری ادامه دهد.
داروی ساخت آنها از كپسول های میكروسكوپی متشكل شده كه از مولكول های چربی به نام " لیپوزوم" ساخته شده اند.
داروی ساخت شركت "Combioxin" تنها یكی از روش های در حال توسعه ای است كه می تواند به بهبود مشكل مقاومت در مقابل آنتی بیوتیك ها كمك نماید.
نتایج این پژوهش در مجله "The Lancet Infectious Disease" منتشر شد.1398/02/15
19:16:55
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: استاندارد , ساخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات