مخالفت ها با جداسازی اینترنت روسیه ادامه دارد

مخالفت ها با جداسازی اینترنت روسیه ادامه دارد به گزارش دیجیتالر چند روز پیش كه خبر وضع قانون جداسازی اینترنت روسیه از سایر نقاط جهان انتشار یافت، حالا سیل عظیمی از شهروندان روس كه به مخالفت و اعتراض به پیاده سازی این قانون روی آورده اند، در این كشور درحال افزایش هستند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بعد از آنكه مدت های طولانی بحث بر سر جداسازی اینترنت روسیه از سایر مناطق جهان و شبكه بین المللی اینترنت بالا گرفته بود و این طرح با موافقان و مخالفان متعددی در این كشور پهناور روبرو شده بود، روز گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قانون مذكور را به امضا رساند تا بدین ترتیب بتواند سرورهای اینترنت در این كشور را از وابستگی به سایر خدمت دهندگان خارجی برهاند و شبكه مجازی خویش را مستقل كند.
بر طبق این قانون، سرورهای اینترنت روسیه باید اتصال خود به سرورهای موجود در سایر نقاط جهان را قطع كنند تا بدین ترتیب كنترل و نظارت بیشتری بر روی محتوای انتشار یافته در فضای مجازی اعمال كرده و فعالیت كاربران روسی در شبكه های اجتماعی مختلف را محدود كنند تا در صورت بروز هر گونه جرم در محیط اینترنت از جانب نهادهای مسئول دولتی و سیاسی روسیه قابل پیگیری و ردیابی بیشتر و بهتری باشد.
طبق گزارش وب سایت دیجیتال ترندز، چین و روسیه دو كشوری كه همواره به سانسور و فیلترینگ محتوای انتشار یافته در فضای مجازی و بستن شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های مختلف نظیر تلگرام و محدودسازی فعالیت و دسترسی كاربران مشهورند، تابحال اقدامات متعددی را بدین منظور انجام داده اند كه در آخرین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت زد دی نت، این طرح از چند ماه قبل در دستور كار نهادهای مسئول و رگولاتوری های روسیه بوده كه با مخالفت های فراوانی هم از جانب شهروندان و فعالان آزادی بیان در این كشور روبرو شده است. در ماه های اخیر راهپیمایی های زیادی هم تحت عنوان «اینترنت آزاد» در این كشور صورت گرفت كه به قول خیلی از رسانه های خبری، یكی از بزرگترین گردهمایی و راهپیمایی های تاریخ معاصر روسیه به حساب می آید.
طبق آمار، بالغ بر ۵۲ درصد از مردم روسیه با این طرح به كلی مخالف هستند و اعتقاد دارند كه دولت این كشور حق ندارد در دسترسی و فعالیت های اینترنتی آنها اختلال و محدودیت ایجاد كند. حالا به نظر می آید كه خیلی از شهروندان روسیه به پیاده سازی این طرح و اعمال قانون سانسور و فیلترینگ اینترنت در این كشور كه به محدودیت فعالیت كاربران در فضای مجازی می انجامد، اعتراضات گسترده ای نشان داده اند اما این طور كه تابحال شواهد نشان داده است، به نظر می آید كه تمامی این مخالفت ها و اعتراضات بی نتیجه بوده و روسیه می خواهد قانون مذكور را اجرایی كند.1398/02/16
14:53:21
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات