آزمایش سریع ترین قطار جهان در ژاپن آغاز شد

آزمایش سریع ترین قطار جهان در ژاپن آغاز شد به گزارش دیجیتالر ژاپنی ها آزمایش قطار آلفا-ایكس(Alpha-X) را كه سریع ترین قطار دنیا خواهد بود شروع كرده اند تا بتوانند آنرا طی چند سال آتی با سرعت ۴۰۰ كیلومتر در ساعت عملیاتی كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از بلومبرگ، مراحل آزمایش سریع ترین قطار جهان در ژاپن شروع شده است. این قطار موسوم به "آلفا-ایكس" قادر به رسیدن به سرعت ۴۰۰ كیلومتر در ساعت است.
انتظار می رود كه این قطار سریع السیر در سال ۲۰۳۰ عملیاتی شود.
آلفا-ایكس دارای یك دماغه بسیار آیرودینامیك شبیه به منقار است كه در هنگام ورود به تونل ها به آن كمك می نماید كه از پس مقاومت شدید هوا بر آید.
این قطار در ۲۲ متر ابتدایی خود فقط سه پنجره و احتمالاً فضای كوچكی برای مسافرین دارد.
آلفا-ایكس دیشب آزمایش خویش را برای حركت بین شهرهای آئوموری و سندای آغاز كرد. این دوره آزمایشی سه سال طول خواهد كشید.
ژاپن برای نخستین بار این نوع قطارها را كه به قطار گلوله ای معروف هستند در سال ۱۹۶۴ برای المپیك توكیو معرفی نمود. این قطارها به نماد بهره وری ژاپن تبدیل گشته اند. قطارهای گلوله ای كه در زبان ژاپنی به آنها "شینكانسن" گفته می شود به ندرت تأخیر دارند و هر چند دقیقه از ایستگاه توكیو به شهرهای سراسر این كشور رهسپار می شوند.
سرعت و هزینه بهینه قطار چیزی است كه باعث می شود به سفر هوایی ترجیح داده شود. آلفا-ایكس برای عرضه خدمات به ساپورو، بزرگترین شهر در شمال جزیره هوكایدو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


شركت توسعه دهنده این قطار به بلومبرگ اظهار داشت: توسعه نسل بعدی شینكانسن بر مبنای بهبود عملكرد، سطح بالایی از آسایش، فضای بهتر و نگهداری نوآورانه صورت می گیرد.
در حالی كه این قطار هم اكنون عنوان سریع ترین قطار در جهان را دارد احتمالاً این تاج افتخار را حتی پیش از عملیاتی شدن از دست خواهد داد. چون كه یك قطار مغناطیسی جدید مقرر است از سال ۲۰۲۷ توكیو را به ناگویا وصل كند كه عمدتاً از تونل ها عبور می كند و سرعتی حدود ۵۰۵ كیلومتر بر ساعت خواهد داشت.
آلفا-ایكس سفر بین دو شهر را كه حالا ۱۱۰ دقیقه طول می كشد به ۴۰ دقیقه كاهش خواهد داد و اطلاعات قطار به صورت زنده همواره برای اطمینان از عملكرد مطلوب و دقت جدول زمانی هم به مركز كنترل مركزی و هم به مركز تعمیر و نگهداری ارسال می شود.


این قطار دارای انواع مختلف ترمز برای كمك به توقف مناسب آن است. ترمزهای هوایی بر روی سقف، صفحات مغناطیسی در نزدیكی ریل ها و ترمزهای معمولی سه نوع ترمزی هستند كه به این قطار كمك می كنند.1398/02/21
14:48:59
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات