این برج توپی با كمك نیروی اصطكاك ساخته شده است!

این برج توپی با كمك نیروی اصطكاك ساخته شده است! به گزارش دیجیتالر یك فیزیكدان موفق شده بدون كمك چسب و با كمك نیروی اصطكاك، برجی محكم از توپ های تنیس بسازد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یك فیزیكدان اهل گرجستان، برجی از توپ های تنیس ساخته كه در آن از چسب نواری، قطره ای و یا هر نوع ماده چسبناك دیگری استفاده نشده است.
پروفسور "آندریا روگاوا"(Andria Rogava)، این برج را در دفتر كار خود ساخت و با كمك نیروی اصطكاك و تعادل توانست این ساختار عجیب را صاف نگه دارد. او نهایتاً برجی عرضه داد كه از ۲۵ توپ تنیس ساخته شده و حتی می تواند بلندتر از این هم ساخته شود. روگاوا خویش را یك تنیسور حرفه ای معرفی نمود و اظهار داشت: من حدود ۲۰ توپ تنیس در دفتر كار خود دارم و تصمیم گرفتم با آنها یك هرم درست كنم.
او ابتدا یك هرم چهار طبقه ساخت كه در طبقه زیرین آن، ۱۰ توپ، در طبقه دوم شش توپ، در سومین طبقه سه توپ و در آخرین طبقه یك توپ قرار داشت.


روگاوا اضافه كرد: هنگامی كه توپ های هر گوشه را برداشتم، با ساختاری زیبا و متقارن از ۱۶ توپ روبرو شدم. توپ ها در جای خود باقی می مانند چونكه توپ های لایه بالایی، مستقیماً به آنها و به دو توپ نزدیك به لایه زیرین فشار می آورند و نیرویی واكنشی برای تعادل وزن تولید می كنند.
روگاوا دریافت كه می تواند با گذاشتن توپ تنیس در قسمت بالای ساختار، سه توپی كه در گوشه ها قرار دارند، با دقت و بدون خراب كردن ساختار كلی از دومین طبقه بردارد. در واقع، نكته كلیدی این برج، توپی است كه در بالاترین نقطه آن قرار دارد. این توپ، ساختار برج را ثابت نگه می دارد و به لایه های زیرین فشار وارد می نماید.


روگاوا اضافه كرد: اصطكاك، یك نیروی حیاتی به حساب می آید و برقراری تعادل بدون آن، امكانپذیر نیست.
با ساخته شدن ساختار پایه ای برج، امكان افزودن توپ های بیشتر و بلندتر شدن آن هم فراهم گردید.
روگاوا افزود: من واقعاً مشتاق هستم برج های بلندتری بسازم.
منبع:

1398/03/04
21:57:17
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات