استخر تمرین كار در فضا را ببینیدبعلاوهتصاویر

استخر تمرین كار در فضا را ببینیدبعلاوهتصاویر به گزارش دیجیتالر درباره راهپیمایی فضایی كیهان نوردان ساكن ایستگاه های مداری، خبرهای زیادی مرتبا در رسانه ها منتشر می شود اما كمتر پیرامون مراحل رسیدن به این عملیات خبر یا مطلبی می خوانیم.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، هر عملیات خارج از ناو كیهانی یا ایستگاه فضایی كه توسط كیهان نوردان انجام می شود و ما آنرا بعنوان "راهپیمایی فضایی" می شناسیم بر پایه ماه ها آموزش و تمرین فضانوردان در زمین صورت می گیرد. برای آنكه این عملیات را دقیقاً و به درستی صورت گیرد، باید ساعات و روز های زیادی، عین آن عملیات را در استخرهای مركز فضایی جانسون و یا شهرك ستاره ای در حومه مسكو آموزش ببینند و تكرار كنند.
در این استخرها نمونه بخش های مختلف ایستگاه فضایی قرار دارد و فضانوردان باید با حضور كارشناسان، عملیات را انجام دهند تا كاملاً بر چگونگی كارهای مورد نظر، از تعمیر و تعویض قطعات گرفته تا نصب و راه اندازی دستگاه ها تسلط پیدا كنند چونكه در فضا، فرصت برای اشتباه نیست و راهپیمایی فضایی در عین خطرناك بودن، بسیار دشوار و هزینه بر است.


از تمامی مراحل فیلمبرداری هم می شود تا هم اگر اشتباهی رخ داده، بررسی شود و رفع گردد و هم در آموزش اولیه فضانوردان بعدی استفاده گردد.
شاید برای برخی این سوال پیش بیاید كه چرا تمرین ها در استخر صورت می گیرد. البته تمرین و آموزش راهپیمایی فضایی در استخر، یكی از شیوه های آموزش است و فضانوردان تمرین های دیگری هم انجام می دهند اما دلیل آموزش و تمرین در آب، استفاده از قانون ارشمیدس است.
بر طبق این قانون، شناوری هر جسمی در آب، برابر وزن آب هم حجم آن جسم، از وزنش كم می كند. وقتی فضانوردی به آن لباس های حجیم وارد استخر می شود، مقدار زیادی از وزنش كم می شود. كارشناسان و آموزشگران در بعضی موارد، برای آنكه فضانورد احساس بی وزنی را بیشتر درك كند از اتصال وزنه و یا اجسام سبك تر به لباس فضایی استفاده می نمایند. بدین سان فضانورد در وضعیتی شبیه به بی وزنی در آب غوطه ور می شود.

1398/03/05
14:29:48
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات