تست آتش كپسول فضایی حمل سرنشین بوئینگ انجام شد

تست آتش كپسول فضایی حمل سرنشین بوئینگ انجام شد دیجیتالر: بنظر می رسد كپسول فضایی حمل خدمه شركت بوئینگ موسوم به ˮاستارلاینرˮ آزمایشات نهایی خودرا سپری می كند و بزودی آماده ارسال فضانوردان به فضا خواهد بود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شركت بوئینگ تست آتش مجموعه پیچیده موتورهای پیشران كپسول فضایی "استارلاینر سی اس تی -۱۰۰"(Starliner CST-100) خودرا در مركز آزمایشگاهی ناسا در مكزیك انجام داده است. از این كپسول برای انتقال هفت مسافر به مدار زمین استفاده خواهد شد.
موفق بودن آزمایشات هم اكنون راه را برای تست كامل و همه جانبه و نخستین پرواز مداری بدون سرنشین باز كرده است.
تكنسین ها آزمایش استارلاینر را با مخازن پر از سوخت، مخازن هلیوم برای فشار، سیستم های كنترل كننده واكنش موتورها، مانورهای مداری و كنترل ارتفاع توسط موتورها انجام دادند.
این آزمایشات به منظور شبیه سازی شرایطی كه این فضاپیما در پرواز مداری با آن مواجه خواهد شد، انجام شد و شامل راه اندازی ۱۹ موتور برای شبیه سازی مانور در فضا، ۱۲ موتور برای كنترل سقوط از ارتفاع بالا و راه اندازی همزمان تمام ۲۲ موتور برای شبیه سازی سقوط از ارتفاع كم بود.
"جان مول هلند"، معاون رئیس بوئینگ و مدیر برنامه خدمه تجاری بوئینگ می گوید: آزمایشات بیشتر از هر چیز برای تأمین ایمنی فضانوردان انجام می شود. این آزمایشات موفقیت آمیز نشان داده است این سیستم به درستی كار خواهدنمود و استارلاینر مسافران خودرا در تمام مراحل پرواز به صورت ایمن با خود به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: این آزمایشات موفقیت آمیز یك نقطه عطف در راه آینده استارلاینر بود كه سبب می شود پرواز به ایستگاه بین المللی فضایی در اواخر امسال صورت گیرد.
فضاپیمای "استارلاینر سی اس تی -۱۰۰" نام فضاپیمای تجاری ساخت شركت بوئینگ به سفارش ناسا است. سی اس تی -۱۰۰ كوتاه شده "Crew Space Transportation" به مدلول حمل و نقل فضایی خدمه است و قابلیت حمل فضانوردان به فضا را دارد.
منبع:

1398/03/06
19:45:17
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: ساخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات