در مجمع فوق العاده ارتباطات سیار تصویب شد

افزایش 100 درصدی سرمایه شركت ارتباطات سیار

افزایش 100 درصدی سرمایه شركت ارتباطات سیار به گزارش دیجیتالر امروز سهامدارن شركت ارتباطات سیار ایران به افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه این شركت رای مثبت دارند؛ بدین سان سرمایه این شركت از ۹۶۰ میلیارد تومان به ۱۹۲۰ میلیارد تومان افزایش می یابد و منابع این افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا امروز مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شركت ارتباطات سیار ایران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار گردید و بر مبنای آن سهامداران به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی رأی مثبت دادند؛ بدین سان سرمایه این شركت از ۹۶۰ میلیارد تومان به ۱، ۹۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
فرهنگ - مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران - در این مجمع با اشاره به صورت های مالی اظهار نمود: سال ۸۸ پس از خصوصی سازی سرمایه شركت ارتباطات سیار ایران ۲۰۰ میلیارد تومان بود سال ۹۳ یك مرحله افزایش سرمایه داشتیم كه بر مبنای آن سرمایه به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در آن زمان شبكه ۳G آغاز شد.
وی ادامه داد: در سال های بعد برای شبكه LTE احتیاج به افزایش سرمایه داشتیم كه بر مبنای آن مجمع فوق العاده تشكیل شد و در آن مجمع سرمایه شركت به ۹۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت و هم اكنون دو سال است كه سرمایه شركت ۹۶۰ میلیارد تومان شده است.
به قول فرهنگ، با عنایت به صورت های مالی شركت ۲۲ هزار میلیارد تومان جمع دارایی هاست. همینطور با عنایت به جمع بدهی ها و سرمایه ۹۶۰ میلیارد تومانی، احتیاج به افزایش سرمایه داریم كه ۲۴۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی و باقی از محل سود انباشته صورت می گیرد.
وی در پاسخ به یكی از سهامداران درباره "علت عدم افزایش سرمایه ۴۰ درصد و چرا با اینكه در مجمع فوق العاده قبلی با اینكه افزایش سرمایه ۱۴۰ درصدی تصویب گردید در نهایت ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه عملی شد؟ اظهار نمود: در آن زمان ابتدا افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را اعمال كردیم و زمانی كه می خواستیم افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را اعمال نماییم، بورس جلوی این افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را گرفت.
فرهنگ در پاسخ به قول سهامدار دیگر در خصوص اینكه "با افزایش سرمایه زیاد سهم را زیاد رقیق نكنید"، اظهار نمود: هم اكنون قیمت سهم تقریباً ۱، ۹۷۵ تومان است و با این افزایش سرمایه قیمت تقریبی سهم ۱، ۰۰۰ تومان می شود و در بازار فعلی سهم ۱۰۰۰ تومانی خوب است.1398/03/13
15:16:35
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات