مودم های جیبی گران و از دور خارج شدند

مودم های جیبی گران و از دور خارج شدند دیجیتالر: مودم های جیبی مدتی است كه دیگر در بازار موجود نیستند و دلیل عمده ی آن هم مشكلات ارزی ذكر شده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، مودم های جیبی، مودم هایی هستند كه می توان در آن سیمكارت قرار داد و با ارائه نسل 3 و 4 اینترنت مورد استقبال بسیار قرار گرفتند. استفاده از مودم جیبی در حال سفر و یا هنگامی كه اتصال بوسیله تلفن ثابت و یا اینترنت ثابت دلخواه نیست، می تواند برای اتصال به اینترنت مورد توجه قرار گیرد. با توجه به این بنظر می رسد اخیراً مودم های جیبی در بازار كم یاب و به تعبیری نایاب شده اند.
درواقع با افزایش نرخ ارز از یك سال گذشته، تقریباً تمامی كالاها گرفتار تغییرات اساسی در قیمت شدند و وسایل الكترونیكی هم از این قاعده مستثنی نبودند. حتی به سبب این كه كالاهای حوزه فناوری اطلاعات عمدتاً وارداتی هستند و برای وارد كردن آنها، نیازمند ارز هستیم، وسایل الكترونیكی از گوشی و لپ تاپ تا مودم ها هم تحت تأثیر این افزایش نرخ ارز قرار گرفتند.
از طرفی با عنایت به تغییر قیمت دلار، قیمت مودم ها گرفتار تغییر جدی شده است؛ به نحوی كه اگر مودمی تا قبل از افزایش نرخ ارز ۲۰۰ هزار تومان بود، با این تغییرات به قیمت ۷۰۰ هزار تومان رسید و مشترك دیگر برایش توجیه ندارد كه بخواهد چنین هزینه ای بدهد. از جانب دیگر تأمین ارز برای خریداری مودم و وارد كردن آن به بازار هم گرفتار مشكل است.
در این زمینه محمدرضا منصوری - معاون فروش شركت ارتباطات ایرانسل- به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به مشكلات بازار ارز، مدتی در عرضه مودم های همراه ایرانسل مشكلاتی به وجود آمده بود، اما با عنایت به برطرف شدن موارد پیش رو و همین طور همكاری هایی كه با تولیدكنندگان داخلی آغاز نموده ایم، امیدواریم بزودی مودم های همراه جدید برای مصرف كاربران وارد بازار شود.
منبع:

1398/03/28
13:43:40
5.0 / 5
4494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات