دادستان كل كشور:

از آغاز تیرماه شاهد تحولات قابل توجهی در فضای مجازی خواهیم بود

از آغاز تیرماه شاهد تحولات قابل توجهی در فضای مجازی خواهیم بود به گزارش دیجیتالر دادستان كل كشور اظهار داشت: اقدامات خوبی را در جهت رفع مشكلات این فضا در ماه های گذشته داشتیم و از آغاز تیرماه هم شاهد تحولاتی قابل توجه در فضای مجازی خواهیم بود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا،، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در مراسم تودیع و معارفه دادستان مركز استان كردستان كه در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار نمود: امروز برای ما امت اسلامی ملاك است، در كشورمان ایران اقوام مختلف، مذاهب گوناگون و ادیان مختلف در كنار همدیگر و در زیر پرچم اسلام، قرآن و ولایت زندگی می كنند.
وی اضافه كرد: دشمن سال های متمادی است به دنبال ایجاد اختلاف، شكاف و از هم پاشیدن نظام اسلامی است، اما به كوری چشم دشمن، چهل سال این ملت با اقتدار در صحنه مبارزه با استكبار و در دفاع از حریم قرآن همچنان مردانه ایستاده است.
دادستان كل كشور عنوان كرد: امروز ما با سرافرازی تمام و با افتخار نه تنها به منطقه بلكه به دنیا و همه كشورهای روی كره زمین اعلام می نماییم كه ملتی مقتدرتر، مستقل تر و با عزت تر از كشور ایران پیدا نمی كنید.
وی افزود: امام راحل در شرایط سخت پیروزی انقلاب اسلامی كه همه قدرتشان را گذاشته بودند برای نابود كردن اسلام و نظام با اقتدار و با صلابت فرمودند كه آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند و امروز با گذشت چهل سال در هفته گذشته دیدید كه رهبری معظم انقلاب در ملاقاتش با نخست وزیر ژاپن كه از سوی آمریكا مأموریت داشت، ملاحظه كردید كه چه با چه عبارات پرمعنا و چه با اقتدار و چه عزت مدارانه و مقتدرانه فرمودند من ترامپ را شایسته پیام نمی دانم.
منتظری افزود: این عزت، عزت اسلام، قرآن و نظامی است كه مبتنی بر اسلام و قرآن خون هزاران شهید را برای به دست آوردن جایگاه مقاومت داده و همچنان در صحنه مقاومت دارد و صادركننده مقاومت به سایر ملت ها هم بوده است.
وی ذكر كرد: هر چند ما مشكلاتی را داریم اما هیچگاه مشكلات ما را از ادامه مسیر بازنخواهد داشت چون مردم ما به تحمل مشكلات عادت كرده است.
دادستان كل كشور افزود: یك روزی دشمن برای این سرزمین به نام كردستان خواب ها می دید و دنبال این بود كه عوامل خویش را مستقیم و غیرمستقیم بر این منطقه و ملت حاكم كند، اما دیدید و شاهد بودید كه خود مردم كردستان چگونه با مشت آهنین به گونه كسانی زد كه در پای پرچم دشمن، كاسه لیسی می كردند. البته امروز هم آنها دست برنداشته اند، اما این عزت را باید حفظ كرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: در آستانه قوه قضائیه و هفتم تیر هستیم و سالگرد شهادت دكتر شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان كه به دست منافقین كوردل این حادثه به وقوع پیوست و سرمایه های ارزشمندی را ما از دست دادیم اما دستاوردهای ارزشمندتری را ما توانستیم كسب نماییم.
منتظری اضافه كرد: همچون حادثه عاشورا كه امام حسین (ع) و یارانش برای حفظ دین اسلام فداشدند، برای حفظ انقلاب اسلامی ایران هم شهدای بزرگواری همچون شهید بهشتی فدا شدند تا این انقلاب باقی بماند و ما امروز باید قدردان آنها باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون وظایف و مسئولیت های دستگاه قضائی عنوان كرد: قوه قضائیه یك قوه بسیار مهم و تأثیرگذار و خاص است كه مردم به حق انتظار اجرای عدالت را از آن دارند. باید بتوانیم این اعتماد عمومی را جلب نماییم كه مردم می توانند حق خویش را از راه دستگاه قضا بگیرند.
دادستان كل كشور با اشاره به اینكه هیچ كار و مسئولیتی در نظام اسلامی و از منظر قرآن، خطیرتر از امر قضاوت نیست، خاطرنشان كرد: سه وظیفه مهم متوجه دادستان است، نخستین وظیفه اینكه وقتی كسی به دادستان رجوع و تظلم خواهی می كند او باید به جد دنبال احقاق حق شهروند باشد و وظیفه دوم هم دفاع از حقوق عامه است كه باید تمام قد از حقوق عامه به دفاع بپردازد.
وی خطاب به دادستان های استان كردستان اظهار داشت: تاكید می كنم كه در دفاع از حقوق عموم مردم لحظه ای نباید كوتاه بیایید و اگر مدیری هم در انجام وظایفش كوتاهی كرد باید دادستان پیگیری كند و از ابزار قانونی هم استفاده نماید.
منتظری با اشاره به اینكه سومین وظیفه دادستان مركز استان، نظارت بر مجموعه دادسراهای استان است، اظهار داشت: دادستان ها نباید وقت اداری برای خود قائل نباشند و باید در خارج از وقت اداری هم در خدمت مردم باشند و در اسرع وقت كارها را انجام دهند.
وی در ادامه تصریح كرد: سیاست راهبردی قوه قضائیه این است كه پرونده ها را منتهی به صلح و سازش كند. باید تلاش نماییم اختلافات را با كدخدامنشی حل نماییم و تلاش نماییم در میان مردم فرهنگ صلح و سازش را گسترش دهیم.
دادستان كل كشور اظهار داشت: امروز در كل كشور و بخصوص در مناطق مرزی شاهد امنیتی هستیم كه سزاوار این مردم است. امروز به بركت انقلاب، حضور مردم و مسئولین امر، امنیت قابل قبول و ارزشمندی در كشور حاكم است. امنیت عنصری تأثیرگذار در همه عرصه هاست و اگر نباشد ما در حوزه های مختلف صدمه می بینیم.

از آغاز تیرماه شاهد تحولاتی قابل توجه در فضای مجازی خواهیم بود
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان كرد: سال هاست دنبال این هستیم كه مشكلات فضای مجازی را از بین ببریم، در كنار استفاده از فضای مجازی كه فناوری ارزشمندی است اما متأسفانه به علت رهاكردن این فضا و نبود مدیریت كافی بر آن، شاهد آثار سو و تبعات منفی هستیم. اقدامات خوبی را در جهت رفع مشكلات این فضا در ماه های گذشته داشتیم و از آغاز تیرماه هم شاهد تحولاتی قابل توجه در فضای مجازی خواهیم بود.
دادستان كل كشور اضافه كرد: در این مورد اقداماتی از ناحیه رئیس قوه قضائیه صورت گرفته است و بنده هم بعنوان فردی كه هم مسئولیت مستقیم در این فضا داشته و هم رئیس كارگروه تأیید مصادیق مجرمانه هستم، اقداماتی را انجام داده ایم و امیدواریم در تیرماه شاهد تحولات خوبی در فضای مجازی باشیم به شرطی كه دولتمردان و دست اندركاران حوزه فضای مجازی وظایف ابلاغی را عمل كنند و نگذارند دستگاه قضائی ورود پیدا كند به عرصه هایی كه خودش زیاد، مایل نیست.
وی افزود: ما بایستی زیرساخت ها را آماده نماییم و در جهت تحقق انتظارات مقام معظم رهبری از شورایعالی فضای مجازی و دستگاه قضا، این فضا را هرچه سریع تر پاكسازی نماییم و از دستبردهایی كه دشمن از این طریق به كشورمان وارد می نماید و ضربه هایی را كه به حیثیت، شرف، آبرو و خانواده های ما وارد می كند، كاهش دهیم.
منتظری در ادامه به لزوم تعامل بین دستگاه های قضائی و انتظامی و امنیتی اشاره و اعلام نمود: هرچه این تعامل بیشتر شود به نفع ماست و ما از دادستان می خواهیم در جهت تعامل و رفع بعضی از مشكلات نیروهای نظامی و انتظامی به صورت جدی تلاش كنند.
وی همینطور اظهار داشت: مدیران نباید كار امروز را به فردا بیندازند. مسئولان نوكر مردم هستند و باید در خدمت مردم باشند نه بر مردم ارباب باشند، چون مردم ارباب ما هستند.
دادستان كل كشور در انتهای سخنان خود اظهار داشت: بر مبنای آمارها، متأسفانه مردم از رفتن به ادارات دولتی ما شامل قضائی و غیرقضایی ناراضی هستند كه مسئولیتش هم برعهده ما مدیران است. اگر ما مسئولان كار مردم را به فردا بیندازیم در پیشگاه خداوند مسئول هستیم.1398/03/30
21:11:26
5.0 / 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات