حال استارلینك خوب است

حال استارلینك خوب است به گزارش دیجیتالر با گذشت تقریباً یك ماه از پرتاب ماهواره های ˮاستارلینكˮ، شركت ˮاسپیس ایكسˮ از وضعیت این ماهواره ها گزارشی منتشر نموده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت "اسپیس ایكس"(SpaceX) طی گزارشی اعلام نموده كه با ۵۷ ماهواره از ۶۰ ماهواره استارلینك در ارتباط می باشد و معلوم نیست كه دقیقاً چه اتفاقی برای این ۳ ماهواره افتاده است.
این ماهواره ها سرانجام به زمین خواهند افتاد چونكه جاذبه، آنها را به پایین خواهد كشید.
اسپیس ایكس همینطور می خواهد دو ماهواره را برای آزمایش فرایند عملكرد ماهواره ها تخریب كند.
ماهواره های استارلینك بخشی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵، با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد.
قبل از این "ایلان ماسك" رئیس شركت "اسپیس ایكس" گفته بود كه این ۶۰ ماهواره قابلیت برقراری ارتباط با یكدیگر در مدار را ندارند. این كارآفرین میلیاردر اشاره نمود كه فناوری موجود در برنامه ماهواره ای استارلینك جدید است، ازاین رو احتمال دارد كه بعضی از آنها كار نكند. طبق گفته ماسك، اسپیس ایكس باید شش مأموریت دیگر استارلینك را انجام دهد تا قادر به عرضه پوشش اینترنت مناسب برای بعضی از نقاط جهان باشد. این شركت به ۱۲ مأموریت دیگر هم نیاز دارد تا بتواند پوشش بیشتری داشته باشد.
در نهایت اسپیس ایكس باید ۱۲ هزار ماهواره اینترنتی را به مدار زمین ارسال نماید. ولی هیچ تضمینی وجود ندارد كه این ماهواره ها هم با موفقیت در مدار قرار خواهند گرفت یا خیر.
البته شكست این ماهواره ها منجر به افزایش زباله های فضایی خواهد شد.
اسپیس ایكس انتظار دارد كه ماهواره ها قبل از قرار گرفتن در جو، در نهایت پنج سال دوام داشته باشند.1398/04/09
01:05:37
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات