بیت كوین هر ساعت به اندازه یك نیروگاه برق مصرف می كند!

بیت كوین هر ساعت به اندازه یك نیروگاه برق مصرف می كند! به گزارش دیجیتالر سخنگوی صنعت برق ضمن تشریح آخرین اقدام وزارت نیرو برای مقابله با خروج غیرقانونی ارز مجازی و بیت كوین ها، اظهار داشت: برآوردها حاكی می باشد كه استخراج ارز دیجیتال ۵۰۰ مگاوات در ساعت برق مصرف می كند.


مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به استخراج غیرقانونی بیت كوین و بالا رفتن مصرف برق در ایران، اظهار نمود: هنوز برای استخراج ارز مجازی و بیت كوین ها تعرفه ای مشخص نشده است و بعضی از دارندگان مراكز استخراج رمز ارزها از انشعاب های غیرمجاز استفاده كردند كه وزارت نیرو نسبت به قطع آنها اقدام نموده است.
وی افزود: در این راستا وزرات نیرو پیشنهاد خود برای تعرفه ارز مجازی را به هیأت دولت عرضه كرده است و هیأت دولت هم این پیشنهاد را در كمیسیون های تخصصی بررسی می كند. امیدواریم طرح بزودی تصویب شود و استخراج ارز مجازی صاحب تعرفه شود. پیشنهاد وزارت نیرو این است كه تعرفه ها با متوسط نرخ ارز صادراتی برق محاسبه شود. البته این عدد، عدد مشخصی نیست كه هم اكنون بتوان اعلام نمود چونكه امكان دارد بر مبنای نرخ سال یا ماه باشد و نرخ آن بسته به فصل و روز و ساعت متفاوت می باشد. پس از اینكه حتمی شد اعلام می شود.
سخنگوی صنعت برق به این سوال كه استخراج بیت كوین ها در كدام استان كشور بیشتر رواج دارد، پاسخ داد: از آن جایی كه دمای دستگاه ها افزایش یافته و احتیاج به وسایل سرمایشی دارند استقرار در مناطق سردسیر كشور برای آنها مقرون به صرفه است.
مشهدی با اشاره به اینكه معلوم نیست استخراج بیت كوین ها چند درصد از برق كشور را مصرف می كنند، توضیح داد: از آنجائیكه انشعابات غیرمجاز هستند، معلوم نیست چند درصد برق كشور را مصرف می كنند اما تخمین زده می شود ۵۰۰ مگاوات در یك ساعت مصرف دارند كه معادل یك نیروگاه بزرگ است.
بر اساس این گزارش، در حالیكه همزمان با افزایش دما زنگ خطر مصرف برق بخصوص در تهران به صدا درآمده است، صنعت برق امسال با مشكل جدیدی به نام بیت كوین ها كه به نظر می آید عامل اصلی افزایش نامتعارف مصرف برق هستند، دست و پنجه نرم می كند. در این راستا همایون حائری - معاون وزیر نیرو - چندی قبل با اشاره به مباحثی كه در مورد استفاده از برق برای استخراج ارز دیجیتالی مطرح شده است، اظهار داشت: برق در ایران بسیار ارزان است و با عنایت به این بعضی از سرمایه گذاران بیت كوین هستند كه به كشور هجوم آورده اند.
قیمت استخراج هر بیت كوین در جهان ۷۰۰۰ دلار است و برای هر بیت كوین ۷۲ هزار كیلووات ساعت برق مصرف می شود كه به اندازه مصرف ۲۸ مشترك است. تعداد این افراد اخیرا افزایش پیدا كرده و می تواند به ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مگاوات هم برسد.1398/04/13
13:04:50
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: دستگاه , دیجیتال , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات