هكرها به كدام بخش های دولتی بیشتر حمله می كنند؟

هكرها به كدام بخش های دولتی بیشتر حمله می كنند؟ به گزارش دیجیتالر طبق گزارش های انتشار یافته در سال 2018 میلادی، هكرها و مجرمان سایبری تمایل بیشتری برای دسترسی به اطلاعات تجاری و اقتصادی كشورهای مختلف و سرقت داده های مذكور داشته اند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، در سال های اخیر كه حملات سایبری به شدت رشد كرده است، مؤسسه های تحقیقاتی و تحلیلی بسیاری در جهان آگهی داده بودند كه سال ۲۰۱۸، سال حملات سایبری و بدافزاری به سازمان های بزرگ، شركت ها و نهادهای دولتی در جهان نام خواهد گرفت؛ چونكه تعداد سرقت های اطلاعاتی در این سال به اوج خود خواهد رسید.
از طرفی دیگر این كارشناسان امنیتی بارها خطاب به تمامی شركت های فعال در زمینه های مختلف در جهان آگهی داده بودند كه به ارتقای امنیت سایبری زیرساخت ها و سرورهای مربوط به خود اقدام نمایند تا اطلاعات محرمانه و فوق سری خودرا در مقابل نفوذ هكرها و مجرمان سایبری مصون نگه دارند.
برمبنای نمودار زیر، به وضوح می توان دریافت كه هكرها بیشتر به كدام بخش های جامعه تمایل دارند تا به اطلاعات محرمانه و باارزش آنها نفوذ پیدا كرده و به سرقت ببرند:


۱‏.‬ بخش تجارت و شركت های فعال اقتصادی: ۴۵.۹ درصد
(مثل استارتاپ ها، شركت های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی و دانش بنیان)
۲. بخش پزشكی، درمان و سلامت: ۲۹.۲ درصد
(مثل بیمارستان ها، كلینیك های درمانی، درمانگاه ها، پژوهشكده های تحقیقاتی و پزشكی)
۳. بخش مالی و بانكداری: ۱۰.۹ درصد
(بانك ها، مؤسسات مالی و اعتباری، بنگاههای اقتصادی و صرافی ها)
۴. بخش دولت و اطلاعات نظامی: ۸ درصد
(وزارت خانه های دولت، سازمان های امنیتی و دولتی، ارتش و سایر مؤسسات و نهادهای وابسته به نیروهای نظامی)
نتایج تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته در نیمه دوم سال قبل از آن حكایت می كند كه خیلی از صاحبان شركت ها و كارخانه های فعال در مناطق مختلف جهان اذعان كرده اند حداقل یك دفعه مورد حمله باج افزاری و سایبری هكرها قرار گرفته اند. بر طبق این تحقیقات، نیمی از آنها مجبور به پرداخت مبالغ و پول های هنگفتی به هكرها شده اند و نیمی دیگر نیز به خاطر عدم پرداخت وجه به آنها، تمامی اطلاعات باارزش و حیاتی خودرا از دست داده اند.
طبق گزارش وب سایت visualcapitalist، بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه در سال های گذشته كاربران را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و سبب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سایبری در سال های اخیر به اوج خود رسیده و حالا خبر اینكه مقرر است در سال های آتی اوضاع از اینكه هست هم نابسامان تر شود، بسیار نگران كننده بنظر می رسد.
در سال قبل میلادی باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند.
حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) بطور قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است.
همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها، شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.1398/04/15
18:36:13
5.0 / 5
5336
تگهای خبر: ساخت , سایبر , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات