اتصال مدارس به شبكه ملی اطلاعات تا آخر سال ۹۸

اتصال مدارس به شبكه ملی اطلاعات تا آخر سال ۹۸ به گزارش دیجیتالر به قول وزیر ارتباطات تا آخر سال ۱۳۹۸، مدارس باید به شبكه ملی اطلاعات متصل شوند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم امضا تفاهم نامه بین وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش با مبحث هوشمندسازی مدارس كه در حاشیه نمایشگاه الكامپ برگزار شد، با اشاره به اینكه جزو مهمی از ایران هوشمند، كاربران هوشمند و ملت هستند، اظهار نمود: ملت هوشمند در مدارس آموزش می بینند. این مورد در ماده ۶۸ سند توسعه مورد بررسی قرار گرفته است. لایه زیرساخت این هوشمندسازی بر عهده وزارت ارتباطات است كه موظف شده تا آخر سال ۱۳۹۸، مدارس را به شبكه ملی اطلاعات متصل كند.
وی افزود: اتصال در مدارس شهری با كمتر از ۲۰ هزار جمعیت مجانی است، اما برای هوشمندسازی مدارس در مناطق شهری باید هزینه شود كه برای آنها اعتبارات بودجه ای اجرایی و تخفیف هایی در نظر گرفته شده است. مبحث دوم، لایه خدمات مدرسه هوشمند است؛ آموزش هوشمند، مكانیزم حضور و غیاب، ارزیابی دانش آموزان باید در این فرآیندها مدیریت شود. ما این مسئولیت را به بخش خصوصی و استارت آپ ها سپردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه مبحث سوم تجهیزات است، اضافه كرد: مدارس باید به تجهیزات همچون كامپیوتر و برد مجهز شود، امكاناتی كه ظرفیت استفاده از فناوری را در مدارس فراهم می آورد. این مورد در تفاهم نامه برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
آذری جهرمی تامین محتوا را مهم ترین بخش هوشمندسازی دانست و اظهار داشت: مبحث مهم تر محتواست كه دوره های عرضه شده در نظام آموزش یه صورت كلی در وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد؛ البته محتوا جزئی از تفاهم امروز نیست اما باید مورد توجه قرار گیرد چونكه مسئولیت اصلی تولید محتوا بر عهده وزارت آموزش و پرورش است كه امیدواریم گامی برای تربیت ایران هوشمند باشد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تاخیر در هوشمندسازی مدارس بیان كرد: تابحال مبحث این مورد به صورت قانون مطرح نبوده و نخستین بار در سند ششم توسعه، هوشمندسازی مدارس به وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش تكلیف شده است. البته تفاهم امروز برای هوشمندسازی مدارس نیست چونكه این مورد وظیفه قانونی ماست، این تفاهم برای تقسیم مسئولیت ملی و ضمانت اجرایی این قانون است تا با رفع مشكلات مربوط به بودجه، اجرایی شود. البته سایر نهادهای فرهنگی هم وظیفه فعالیت در این عرصه را دارند اما در قانون برنامه توسعه وظایفی برای آنها در نظر گرفته نشده است.
آذری جهرمی با اشاره به محدودیت استفاده از گوشی تلفن همراه در مدارس بیان كرد: این مورد تنها در ایران نیست و خیلی از كشورها این محدودیت را دارند. البته اینكه مدارس تجهیزات الكترونیكی ندارند، دلیلی جهت استفاده از موبایل نمی گردد و هوشمندسازی مدارس باید در فرآیندهای مختلف اجرایی شود و تنها آوردن مظاهر تكنولوژی مدارس را هوشمند نمی كند و با یك كامپیوتر و موبایل مدارس هوشمند شود.

اعلام آخرین وضعیت ساماندهی گوشی ها
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: كمیته رجیستری به مبحث ساماندهی گوشی وارد شده و رگولاتوری باید آخرین وضعیت را اعلام نماید.
محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس در نمایشگاه الكامپ اظهار داشت: امروز درخواست همه مردم حتی در مناطق محروم سرعت بالای اینترنت است. بنابراین باآنكه تعرفه گذاری برای مشتركان كم مصرف انجام شده اما بسته هایی كه قیمت پایین تر دارد، سرعتش هم پایین است و سبب نارضایتی می شود. بنابراین تلاش ما این است كه با حفظ قیمت، سرعت و كیفیت اینترنت را بالاتر ببریم.
وی با اشاره به مشكلات موجود در بازار گوشی موبایل و تصمیم وزارت ارتباطات برای ساماندهی این بازار اظهار داشت: بحث سفارش گوشی از راه این كمیته رجیستری در حال پیگیری است. این كمیته با وزارت صمت و سایر دستگاه ها به صورت مرتب جلساتی را می گذارد تا وضعیت بازار گوشی به ثبات برسد كه در نهایت رگولاتوری باید آخرین وضعیت را اعلام نماید.1398/04/29
18:21:02
5.0 / 5
4904
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات