نخستین آزمایش جنین انسان-حیوان مجوز گرفت

نخستین آزمایش جنین انسان-حیوان مجوز گرفت به گزارش دیجیتالر یك دانشمند ژاپنی به دنبال آزمایش نخستین جنین انسان- حیوان است كه به رغم مزایایی كه برای اهدای عضو خواهد داشت نگرانی های شدید اخلاقی را برانگیخته است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از نیچر، پیوند اعضا مرحله نهایی و آخرین گزینه برای درمان بیماران مبتلا به نارسایی حاد است. با این وجود، این فرایند بسیار متناقض است و قابل اطمینان نیست، چون كه موفقیت پیوند عضو به خیلی از عوامل وابسته است. ضمن این كه دنیای پزشكی با كمبود اهدا كننده عضو مواجه می باشد.
با این حال در پیشرفت های اخیر در تحقیقات سلول های بنیادی امید وجود دارد.
بازسازی اندام از راه تحقیقات سلول های بنیادی و جنین های حیوانی می تواند وسیله ای برای مقابله با كمبود اهدا كننده در جهان پزشكی باشد. اما این كار می تواند خیلی از سوالات و نگرانی های اخلاقی را مطرح كند.
تایید اولین آزمایش جنین انسان-حیوان
"هیرومیتسو ناكائوچی" پژوهشگر ژاپنی سلول های بنیادی كه تیم های تحقیقاتی دانشگاه توكیو و دانشگاه استنفورد در كالیفرنیا را رهبری می كند به اولین دانشمندی تبدیل گشته است كه حمایت دولت ژاپن را برای ایجاد جنین های حیوانی كه سلول های انسانی دارند دریافت كرده است.
همانطور كه در بالا ذكر شد، هدف ناكائوچی این است كه حیوان هایی ایجاد كند كه سلول های اندام شان از سلول های انسانی تشكیل شده است تا در نهایت بتوان از آنها در پیوند پزشكی بهره برد.
چالش ها و نگرانی های اخلاقی
قبل از اینكه ناكائوچی از وزارت علوم ژاپن مجوز بگیرد و این فرصت به او داده شود، رویه هایی مانند این به علل اخلاقی و فنی ممنوع بود.
جامعه اخلاق پزشكی نگران این است كه سلول های انسانی امكان دارد فراتر از تكامل ارگان بروند و به مغز در حال رشد حیوانات مهاجرت كنند و بر قدرت شناختی آنها تاثیر بگذارند.
ناكائوچی و همكارانش قصد دارند اقدامات لازم را برای اجتناب از عوارض این چنینی در دستور كار قرار دهند. آنها قصد دارند در مراحل اولیه آزمایش به آهستگی پیش بروند.
این تیم در حال برنامه ریزی برای حصول 14.5 روزه این رشد تركیبی است.
ناكائوچی اظهار داشت: ما در حال كوشش برای تولید نسل اندام های هدفمند هستیم، ازاین رو سلول ها فقط به پانكراس(لوزالمعده) می روند.
سپس تیم می خواهد یك روش مشابه را روی یك موش صحرایی دنبال كند و در نهایت پس از تایید دولت به سراغ خوك ها برود.
جالب خواهد بود كه ببینیم كه بقیه جامعه علمی چه واكنشی به این خبر خواهند داشت، چون كه این تحقیق بیم و امیدهای زیادی همراه خود دارد و به صورت بالقوه دریچه های جدیدی را به روی حوزه پیوند پزشكی و درمان های پزشكی باز می كند.
منبع:

1398/05/06
13:32:06
5.0 / 5
4184
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات