با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

آموزش جراحی با واقعیت مجازی

آموزش جراحی با واقعیت مجازی دیجیتالر: بررسی جدید پژوهشگران آمریكایی نشان داده است كه فناوری واقعیت مجازی می تواند در بهبود آموزش جراحی موثر باشد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، پژوهشی كه در "مدرسه پزشكی دیوید گفن"(DGSOM) انجام شده، نشان داده است كه شاید واقعیت مجازی بتواند مزایای قابل توجهی برای آموزش جراحی داشته باشد.
این پژوهش با سرمایه گذاری استارتاپ "اوسو وی آر"(Osso VR)، نشان داده است شركت كنندگان می توانند با استفاده از روش های آموزشی مبتنی بر واقعیت مجازی این شركت، عملكرد خودرا در جراحی بهبود ببخشند.
این پژوهش، اولین گام برای آزمایش تصادفی و كنترل شده یك ابزار واقعیت مجازی است تا شواهد كافی را برای اثبات مزایای به كار بردن واقعیت مجازی در دنیای واقعی فراهم آورد.
پژوهشگران امیدوارند كه در آینده بتوانند آموزش با كمك واقعیت مجازی را در هر زمان و مكانی انجام دهند. نتایج این آزمایش نشان می دهند كه شاید تحقق یافتن این ایده در شرایط كنترل شده، امكان پذیر باشد.
پژوهشگران "دانشگاه كالیفرنیا، لس آنجلس"(UCLA) نیز در این زمینه، آزمایشی را انجام دادند تا ارزش فناوری واقعیت مجازی استارتاپ "اوسو وی آر" را برای آزمایش و اعتبارسنجی بیشتر ارزیابی كنند.
در این آزمایش، 20 شركت كننده حضور داشتند كه به دو گروه تقسیم شده بودند. گروه نخست، با روش های قدیمی آموزش دیدند اما برای آموزش گروه دوم، از واقعیت مجازی استفاده شد. سپس پژوهشگران از هر دو گروه خواستند تا یك جراحی شبیه سازی شده در حوزه ارتوپدی انجام دهند.
شركت كنندگانی كه با واقعیت مجازی آموزش دیده بودند، توانستند پروسه آزمایش را دو درصد سریع تر از گروه نخست به انتها ببرند و اقدامات درست تری انجام دهند.
"جاستین باراد"(Justin Barad)، از بنیانگذاران استارتاپ "اوسو وی آر" در اطلاعیه ای اظهار داشت: این مساله برای من مهم می باشد كه فناوری واقعیت مجازی ما، بر شواهد مبتنی باشد. همان گونه كه ما یك روش كاملا جدید را برای آموزش ارائه می دهیم، می خواهیم كه كاربران و مشتریان بتوانند تاثیر و قابل اطمینان بودن این پلت فرم را ببینند. نتایج این پژوهش، فقط آغاز كار ما به شمار می روند برای اینكه ما می خواهیم یكی از بزرگترین چالش های كنونی حوزه پزشكی را برطرف نماییم.
منبع:

1398/05/15
12:34:17
5.0 / 5
4854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات