اعمال تغییراتی در باكستر برای یاری بهتر سالمندان

اعمال تغییراتی در باكستر برای یاری بهتر سالمندان دیجیتالر: پژوهشگران انگلیسی در مطالعه اخیرشان تغییراتی را در رباتی كه پیش تر توسط یك استارت آپ توسعه داده شده بود، اعمال كردند و بدین سان یك ربات جدید كه در نبود پرستاران قادر به كمك به سالمندان و انجام امور آنها است، ایجاد كردند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ربات مذكور "باكستر" (Baxter) نام دارد. در ابتدا باكستر در سال 2011 توسط استارت آپ "ریثینك رباتیكس" (Rethink Robotics) ساخته شد اما بتازگی این استارت آپ با همكاری اساتید و دانشجویان دكترا آزمایشگاه رباتیك شخصی كالج سلطنتی لندن تغییرات بسیاری را بر روی ربات مذكور اعمال كرده است.
باكستر دارای دو بازو و انگشتان بوده و ساخته شده توسط فناوری چاپ سه بعدی است و می تواند به سالمندان در انجام كارهایی مانند لباس پوشیدن كه برای آنها كمی مشكل است، كمك نماید.
هوش مصنوعی ربات یاد شده را قادر می سازد تا دریابد چه زمانی سالمندان به پرستار نیاز دارند و علاوه بر نكات مذكور میتواند از بیماری ها و مشكلات افراد طی گذشت زمان اطلاعاتی كسب كند.
"ییانیس دمیریس" (Yiannis Demiris) مدیر آزمایشگاه رباتیك شخصی در گفتگو با بلومبرگ اظهار داشت: افراد بسیار به فناوری هایی كه سبب شود آنها در هر سنی مستقل باشند نیاز دارند.
ربات مذكور اولین بار توسط استارت آپ "ریثینك رباتیكس" (Rethink Robotics) در سال ۲۰۱۱ ساخته شد و از آن زمان تابحال این استارت آپ در حال اعمال تغییراتی بر روی آن است و در آخرین مورد نیز آنها به همراه پژوهشگران كالج سطنتی لندن آنرا مجهزتر كرده اند.
این دستگاه حالا دارای چهره ای متحرك و انگشتان دست است كه این مساله قابلیت ها و مهارت آن را بیشتر می كند. حالا بعد از اعمال تغییراتی بسیار این ربات قادر به درك كامل حركات بیمار است. داده های جمع آوری شده توسط ربات پزشكان را قادر می سازد تا دریابند آیا تحرك سالمند روبه كاهش است یا خیر. گرچه بگفته پژوهشگران باكستر نمی تواند بطور كامل جای پرستاران را بگیرد اما می تواند یار خوبی در نبود پرستاران برای سالمندان باشد.
منبع:

1398/06/02
13:30:43
5.0 / 5
4831
تگهای خبر: دستگاه , ربات , ساخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات