هنگام استفاده از ربات های تلگرامی محتاط باشید

هنگام استفاده از ربات های تلگرامی محتاط باشید به گزارش دیجیتالر یك كارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی با اشاره به فعالیت ربات هایی كه خصوصیت جاسوس افزاری دارند، اظهار داشت: كاربران نباید فریب این گونه ربات ها را بخورند، چونكه علاوه بر ضرر مالی، امكان دارد از آدرس و اطلاعات شخصی آنها برای ارسال تبلیغات استفاده گردد.


علی اصغر زارعی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش حضور ربات ها در شبكه های اجتماعی اظهار نمود: امكان دارد شما در صفحات اینستاگرام یا كانال های تلگرام، تبلیغ انواع ربات ها را دیده باشید. بسیاری از كاربران علاقه زیادی به استفاده از انواع ربات ها دارند، بدون اطلاع از عواقب استفاده از این ربات ها، سبب آلوده شدن دستگاه یا تلفن هوشمند خودشان می شوند.
وی افزود: برای مثال، تبلیغ ربات هایی مثل نذری یاب، دوست یاب، فالوئریاب و حتی به تازگی در برخی از كانال ها ربات هایی با نام صیغه یاب تبلیغ می شوند كه شاید برخی از كاربران بخواهند از روی كنجكاوی آنها را امتحان كنند. این ربات ها اصلا هیچ كاربرد مفیدی ندارند و در اصل ترفندی هستند برای به دست آوردن اطلاعات شخصی شما.
این كارشناس فناوری و اطلاعات با اشاره به اجبار به پرداخت مبلغ هنگام استفاده از ربات ها اظهار نمود: كاربر برای این كه بتواند از این ربات ها استفاده نماید، باید یك مبلغ ناچیزی را پرداخت كند، شاید این مبلغ بسیار كم باشد و برای شما اصلا اهمیتی نداشته باشد، اما وقتی پرداخت می كنید اطلاعات بانكی شما را سرقت می كنند و می توانند از حسابتان به راحتی برداشت كنند.
زارعی با اشاره به به مشكلات استفاده از این ربات ها اضافه كرد: حتی امكان دارد با استفاده از همین ربات ها، شما را عضو سرویس ارزش افزوده كنند كه ماهیانه یا روزانه مبلغی اضافی روی قبض تلفن شما ثبت می شود یا از اعتبار سیم كارتتان كم می شود.
وی افزود: حتی در بسیاری از موارد با استفاده از همین ربات ها كه بهتر است بگوییم جاسوس افزارها، اطلاعات جمع آوری شده از كاربران را به شركت های تبلیغاتی می فروشند و شما می بینید كه بدون اینكه شماره تلفن تان را به كسی داده باشید دائما برای تبلیغات تماس می گیرند یا پیامك می فرستند، كه بیشتر جنبه مزاحمت دارند.
كارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی در انتها تصریح كرد: با عنایت به موارد ذكرشده، سفارش می شود كاربران فریب این گونه ربات ها را نخورند، چونكه علاوه بر اینكه استفاده از آنها می تواند ضرر مالی داشته باشد، امكان دارد آدرس و اطلاعات شخصی شما را برای انجام تبلیغاتشان در اختیار شركت های تجاری قرار دهند.1398/06/08
10:59:52
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات