كارت سوخت شما كجاست؟

كارت سوخت شما كجاست؟ دیجیتالر: بعد از اینكه طرح گردنگیر استفاده از كارت سوخت شخصی شروع شد تابحال هنوز تعداد زیادی از افراد نتوانسته اند كارت خودرا دریافت نمایند و اطلاع دقیقی نیز از وضعیت آن ندارند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا،، اوایل خردادماه بود كه خبر طرح گردنگیر استفاده از كارت سوخت شخصی منتشر گردید و آن طور كه شركت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام نمود قرار بر این بود كه ابتدا این طرح در بیستم مردادماه ابتدا در چهار كلان شهر و سپس در كل كشور اجرایی شود. تاریخ اجرای این طرح اما، از طرف شركت ملی پخش به ۲۲ مردادماه تغییر یافت و از این تاریخ این طرح بطور رسمی شروع به كار كرد. با این وجود تا اول شهریورماه، شاهد تغییرات چندانی در این عرصه نبودیم چونكه كارت سوخت جایگاه داران در اختیار تمام متقاضیان قرار داشت و هر فردی تا هر میزانی كه تقاضا داشت می توانست سوخت گیری كند.
نیمی از كارت های سوخت معطله مربوط به تهران است
اما از اول شهریورماه به بعد تمام میزان سوخت گیری با كارت آزاد جایگاه ها در كل كشور در هر بار سوخت گیری، از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر كم شد و این در شرایطی است كه هنوز تعداد زیادی از افراد نتوانسته اند كارت سوخت خودرا دریافت نمایند و آنطور كه حمیدرضا آقاجانی - مجری كارت سوخت شركت ملی پست - اعلام نموده بعد از اجرای طرح ضربتی تحویل كارت های سوخت معطل مانده در پست، شمار زیادی از كارت ها توزیع شده اما با این وجود هنوز یك میلیون كارت سوخت در باجه های پستی سراسر كشور باقی مانده كه حدود نیمی از آن مربوط به تهران است.
وی با بیان این كه ۴۵ درصد از كارت های سوختی كه در باجه های معطله انباشته شده، مربوط به تهران است، اظهار نمود: شمار كارت های توزیع شده از شروع سال ۹۷ تا دهم شهریورماه امسال چهار میلیون و ۶۵۰ هزار مورد بوده است و دلیلهای حجم بالای كارت های معطل مانده در تهران حضور نداشتن مالكان در آدرس اعلام شده در زمان توزیع و تمایل برخی هموطنان به داشتن پلاك خودرو تهران و اعلام آدرسی غیر از آدرس مالك در تهران و در نهایت حضور نداشتن در محل ذكر كرد.
اما ۶۷ درصد كارت های سوخت معطل مانده در پست مربوط به مراجعات موزعین به آدرس گیرنده و عدم حضور در محل، ۱۵ درصد نقل مكان، ۱۰ درصد شناخته نشدن آدرس و هشت درصد خودداری از تحویل در آدرس اعلام شده و سایر موارد، است.
تمامی اطلاعات مربوط به یك میلیون كارت سوخت مانده ( شامل آخرین نقطه ای كه كارت ها بایگانی شده و شماره مرسوله) نیز بگفته مجری طرح كارت سوخت در شركت پست، جمع آوری و تحویل شركت پخش فرآورده های نفتی شده است تا با تكمیل اطلاعات، نسبت به ارسال پیامك به مالكان این كارت ها نیز اقدام گردد.
۳ تا ۳.۵ میلیون كارت سوخت گم شده است
هم اكنون حدود ۲۴ تا ۲۵ میلیون خودرو در كشور وجود دارد كه طبق اعلام مسئولان نفتی برای همه خودروهایی كه در كشور شماره شده اند، كارت سوخت صادر گردیده است. برای كارت های سوخت مفقود شده نیز كارت اعلام شده تا افرادی كه كارت سوختشان گم شده است، ثبت نام كنند كه حدود ۳ تا ۳.۵ میلیون نفر ثبت نام كردند. به طور كلی باید اظهار داشت كه تا كنون بیشتر از ۲ میلیون كارت هوشمند سوخت صادر و ارسال شده كه از این میان حدود یك میلیون كارت هوشمند سوخت برگشت خورده است.
منبع:

1398/06/14
13:10:22
5.0 / 5
5372
تگهای خبر: پست , شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات