با عنوان سهمیه بندی بنزین

پیامك های كلاه برداری همچنان ارسال می شوند!

پیامك های كلاه برداری همچنان ارسال می شوند! دیجیتالر: مدتی است كه پیامكی تحت عنوان سهمیه بندی بنزین برای برخی مشتركان ارسال می شود و با وجود اطلاع رسانی های صورت گرفته همچنان افرادی هستند كه فریب این پیام را می خورند و مبادرت به واریز وجه برای افراد كلاه بردار می كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، ارسال پیامك سهمیه بندی بنزین در ابتدا تنها با شماره ۹۸۵۰۰۰۵۷۰۵۴ صورت می گرفت اما چند روزی است كه پیامك ها با شماره های مختلف همچون 9821000000150 ارسال می شوند البته این دفعه پس از چند ساعت، پیامكی با محتوای "پیامكی با عنوان سهمیه بندی بنزین برای شما ارسال شده است. این پیامك كلاه برداری بوده و در صورت وارد كردن اطلاعات كارت بانكی، سریعا رمز دوم كارت را تعویض نمایید." ارسال می شود.
پروسه كار این افراد اینگونه است كه با دریافت اطلاعات كامل كارت بانكی و ستاندن مبلغ ناچیز مبادرت به برداشت از حساب افراد می كنند، در همین راستا پلیس فتا آگهی داده است كه به منظور ثبت نام و تكمیل پروسه دریافت كارت سوخت متقاضیان حتما به مراكز پلیس +۱۰ بازگشت كنند البته در این بین پلیس اقداماتی را برای كنترل این شیوه كلاه برداری انجام داده است اما تمام شهروندان نیز باید به این مساله آگاهی داشته باشند كه فریب كلاه برداران را نخورند.
خبری از سهمیه بندی بنزین نیست
با این وجود مسئولان نفتی چندین بار به صراحت اعلام نموده اند كه دولت هیچ برنامه ای برای سهمیه بندی بنزین ندارد، حتی بیژن زنگنه - وزیر نفت - در آخرین صحبت های خود در این زمینه اظهار داشت: درباره سهمیه بندی بنزین و دو نرخی كردن قیمت این فرآورده تصمیمی اتخاذ نشده و به ما ابلاغ نشده است اما برای همه خودروهایی كه در ایران شماره شده اند، كارت هوشمند سوخت صادر شد، فایده كارت سوخت در زمان سهمیه بندی است و غیر از آن بی معناست.
وی با بیان این كه اگر بخواهیم بنزین را سهمیه بندی نماییم بهتر است از كارت بانكی استفاده شود، اظهار نمود: بیشتر از ۲ میلیون كارت هوشمند سوخت جدید بنزین صادر شده كه یك میلیون آن به باجه پست برگشت خورد است. تا وقتی سهمیه بندی صورت نگیرد، مردم استفاده از كارت سوخت را جدی نمی گیرند. با كارت هوشمند سوخت شخصی هر چند بار می توانند در جایگاه های عرضه سوخت گیری كنند، اما با كارت جایگاه تنها ۳۰ لیتر می توانند سوخت گیری كنند.
او اما با بیان این كه كارت هوشمند سوخت زمانی مفید می باشد كه سهمیه بندی مطرح باشد، اظهار داشت: برخی هم معتقدند كارت هوشمند سوخت برای كسب اطلاعات می تواند مفید باشد، اما بنظر می رسد اگر هدف تنها كسب اطلاعات باشد به زحمت آن نمی ارزد. الان ۹۹.۹ درصد كارت های هوشمند سوخت كلانشهرها صادر گردیده است و از آنجائیكه به سبب استفاده از كارت های هوشمند سوخت جایگاه داران استفاده از كارت هوشمند سوخت شخصی با استقبال روبه رو نشد، محدودیتی در این زمینه لحاظ شده است؛ این محدودیت در كلانشهرها احتمالاً بیش تر هم خواهد شد؛ تا وقتی سهمیه بندی انجام نشود، مردم كارت هوشمند سوخت را جدی نمی گیرند.
فاطمه كاهی - سخنگوی شركت ملی پخش فراورده های نفتی - نیز در همین رابطه به ایسنا اظهار داشت: هیچ برنامه ای برای سهمیه بندی بنزین و تغییر قیمت این فراورده وجود ندارد اما تقاضای ما از تمام هموطنان این است كه نسبت به دریافت كارت سوخت خود اقدام نمایند.
بگفته وی مالكان وسایل نقلیه می توانند كد شناسایی خودرو (vin) را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ پیامك كنند و با دریافت كد پستی بوسیله سایت پست پیگیر وضعیت كارت سوخت خود باشند.
منبع:

1398/06/20
22:48:40
5.0 / 5
5108
تگهای خبر: پست , سایت , شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات