خودروسازی آلمانی یك قرن به عقب بازگشت

جدیدترین فناوری مرسدس روی یك مدل سال ۱۹۰۱!

جدیدترین فناوری مرسدس روی یك مدل سال ۱۹۰۱! دیجیتالر: جدیدترین طرح مفهومی پیشرفته مرسدس بنز با دارا بودن خیلی از خاصیت های به روز و فناورانه روی یك خودرو متعلق به سال 1901 پیاده شده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بسیاری از خودرو های مفهومی مرسدس كاملاً متمركز بر آینده این صنعت و نحوه تغییرات احتمالی آن بر پایه تصورات مرسدس هستند، اما جدیدترین نمونه مفهومی این شركت در عین حال كه نگاه به آینده دارد، بیشتر از یك قرن هم به عقب بازگشته است.
شركت مرسدس با تكیه بسیار زیاد بر فناوری مدرن، از یك خودروی مفهومی موسوم به "Vision Mercedes Simplex" پرده برداری كرده است كه روح تازه ای در كالبد مرسدس مدل "۳۵ PS" متعلق به سال ۱۹۰۱ خواهد دمید.
نبود موتور بنزینی كوچكترین غافلگیری در این خودرو است. در صورتیكه اتاق و دماغه خودرو بزرگترین آنها هستند.
روی دماغه این خودرو با یك نمایشگر سه بعدی جایگزین شده است كه هم آرم مرسدس را نشان داده است و هم مهم تر از آن، وضعیت خودرو را در یك نگاه نمایش می دهد.
اتاق اما شاید بزرگترین تغییرات را نسبت به مدل اصلی خودرو داشته است، جایی كه نمایشگرها اطلاعات حساس مانند سرعت و مسیر را نشان می دهند.
نكته مهم این است كه كاربر می تواند بجای پردازش دریایی از اطلاعات، به راحتی توجه خودرا بر رانندگی متمركز كند و مثلا برخلاف مدلهای پورشه كه كاربر را گیج می كنند، نیازی به پردازش اطلاعات دست و پا گیر نیست.


بعید است كه یك نسخه تولیدی را از این خودرو ببینیم، چونكه این خودرو حتی شیشه جلو ندارد و هیچ توان خروجی برای آن ذكر نشده است، چه رسد به تجهیزات مورد نیاز برای عبور از استانداردهای ایمنی مدرن.
این طرح بیشتر نمونه ای از چگونگی توانایی مرسدس برای یادآوری ریشه های خود به همراه مخلوط كردن آن با امكانات آسایش آفرین امروزی است. البته اگر نمایشگر جلو این خودرو و سایر عناصر در آینده نه چندان دور راه خودرا به اتومبیل ها باز كردند، نباید تعجب كرد، حتی اگر به شكل محدود باشد.
منبع:

1398/06/24
21:23:20
5.0 / 5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات