تعداد كاربران ویندوز 10 از 900 میلیون هم گذشت!

تعداد كاربران ویندوز 10 از 900 میلیون هم گذشت! دیجیتالر: مایكروسافت اعلام نموده است كه بتازگی تعداد كاربران ویندوز 10 از مرز 900 میلیون كاربر نیز گذر كرده و بدین ترتیب ركورد جدیدی را به ثبت رسانده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، مایكروسافت بعنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز مدتهاست كه با انتشار پیام و بیانیه های مختلف برای اختتام پشتیبانی از نسخه های قدیمی همچون ویندوز ۷، اهتمام دارد كه توجه كاربران كامپیوتر های ویندوزی را به سمت و سوی دانلود، دریافت و نصب ویندوز ۱۰ بعنوان جدیدترین نسخه از این سیستم عامل جلب نماید اما برمبنای آمار و گزارش های قبلی، روند كوچ كاربران از نسخه های قدیمی به ویندوز ۱۰ بسیار كند تر از حد تصور كارشناسان و مدیران مایكروسافت بوده است به شكلی كه آنها بطور قطع علام كردند كه تا پیش از اختتام سال ۲۰۱۹ میلادی، هرگونه پشتیبانی از ویندوز ۷ را قطع كرده و كاربرانی كه همچنان تمایل دارند از این نسخه استفاده كنند، در صورت مواجهه با لطمه پذیری های امنیتی و یا نیاز به دریافت به روزرسانی های نرم افزاری، نمی توانند از این شركت انتظار پشتیبانی داشته باشند.
حالا تازه ترین اخبار و آمارهای انتشار یافته در وب سایت دیجیتال ترندز نشان داده است كه مایكروسافت بالاخره به مرز دلخواه و موردنظر خود نزدیك شده و تعداد كاربران و دریافت كنندگان ویندوز ۱۰ آن از مرز ۹۰۰ میلیون كاربر عبور كرده است. بدین ترتیب مایكروسافت موفق به ثبت یك ركورد جدید برای ویندوز ۱۰ شده است كه انتظار می رود سرعت شیب صعودی این روند در ماههای آتی و قبل از اختتام سال جاری میلادی به شدت افزایش یابد و از یك میلیارد كاربر نیز بگذرد.
یوسف مهدی، معاون مدیریت بخش تحقیقات و دستگاههای شركت مایكروسافت، نیز با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود در مورد این موفقیت و ركورد جدید برای ویندوز ۱۰ نوشت و آنرا یك دستاورد بزرگ برای مایكروسافت نامید.
بنظر می رسد كه در شمارش تعداد كاربران ویندوز ۱۰، بجز كامپیوتر های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز، سایر دستگاههای الكترونیكی و هوشمندی كه توسط مایكروسافت توسعه داده شده اند، نیز دخیل بوده اند كه همچون مهم ترین آنها می توان به عینك های هوشمند هولولنز مایكروسافت، سرفیس پرو هاب و كنسول های بازی ایكس باكس وان اشاره نمود. هرچند كه بگفته مفسرین، این دستگاهها بخش بسیار كوچكی از تعداد دستگاههای مبتنی بر ویندوز ۱۰ را می سازند و بدون شك این ارقام بیشتر مربوط به كامپیوتر های شخصی (PC) می شود.
منبع:

1398/07/03
20:31:08
5.0 / 5
4712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات