آغاز پذیره نویسی هفتمین صندوق سرمایه گذاری جسورانه در فرابورس

آغاز پذیره نویسی هفتمین صندوق سرمایه گذاری جسورانه در فرابورس دیجیتالر: با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پذیره نویسی هفتمین صندوق جسورانه بورسی با سرمایه 200 میلیارد ریالی از ششم مهرماه شروع می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، پذیره نویسی هفتمین صندوق جسورانه بورسی با نام صندوق سرمایه گذاری جسورانه پارتیان با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال از ششم مهرماه شروع می شود و تا پانزدهم مهرماه جاری ادامه خواهد داشت. حوزه فعالیت این صندوق، «فناوری اطلاعات و ارتباطات مالی (فین تك)» و «زیست فناوری» خواهد بود.
دوره فعالیت این صندوق ۷ سال است و بوسیله كارگزاری های عضو فرابورس ایران امكان مشاركت در پذیره نویسی برقرار است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۳۴ درصد سرمایه را تعهد می كنند و مابقی بوسیله پذیره نویسی تامین خواهد شد.
صندوق های جسورانه بورسی بعنوان یكی از ابزارهای نوین سرمایه گذاری با مشاركت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسؤول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان طراحی و اجرا شده است.
این صندوق ها در واقع صندوق های سرمایه گذاری هستند كه پول سرمایه گذارانی كه به دنبال داشتن سهام در كسب و كارهای نوپا (استارتاپ ها) و كسب و كارهای كوچك و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می كنند. این نوع از سرمایه گذاری ها سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسك بالا محسوب می شوند.
منبع:

1398/07/04
13:40:54
5.0 / 5
4651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات