امسال كیفیت ارتباطات در اربعین مطلوب می شود؟

امسال كیفیت ارتباطات در اربعین مطلوب می شود؟ به گزارش دیجیتالر مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت های مذهبی، ملی و منطقه ای از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین امسال اطلاع داد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، اسماعیل رادكانی، درباره آخرین اقدامات به منظور عرضه خدمات ارتباطی هر چه بهتر به زوار اربعین امسال اظهار داشت: بنا بر تأكیدات وزیر ارتباطات و اهمیتی كه ایشان برای مبحث مناسبت های ملی و مذهبی مخصوصاً راهپیمایی اربعین قائل هستند، از سال های قبل دستوری صادر كردند در خصوص تشكیل یك كمیته دائمی جهت تأمین ارتباطات مناسبت ها كه این كمیته به صورت دائمی جلسات خویش را برگزار می نماید.
وی ادامه داد: در مورد بحث اربعین هم با عنایت به حجم عظیم مشتاقان سفر به عتبات عالیات و تعدد مسیرهای تردد زوار عزیز و علاوه بر آن بحثی كه با كشور عراق و بعنوان میزبان و اپراتور بین المللی داریم نیازمند برنامه ریزی و اقدامات جدی تری در این عرصه بودیم. بر همین مبنا از حدود ۴ ماه پیش جلسات گوناگونی را به صورت منظم با اپراتورها و نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و سایر دستگاه هایی كه به شكلی در حوزه ارتباطات درگیر هستند برگزار كردیم.
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت ها بابیان اینكه برای افزایش كیفیت خدمات ارتباطی تلاش كردیم روی چند محور برنامه ریزی داشته باشیم اظهار داشت: نخستین محور جمع بندی اقدامات سال های گذشته چه به لحاظ میزان ظرفیت و چه به لحاظ نوع و سطح خدمات عرضه شده بود تا بر مبنای آن نقاط ضعف ها را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام نماییم تا بتوانیم امسال كیفیت عرضه خدمات به زوار عزیز را افزایش دهیم.
رادكانی اضافه كرد: این در شرایطی است كه بنا بر اعلام وزیر محترم كشور پیشبینی می شود امسال تعداد زواری كه برای مراسم اربعین از مرزهای رسمی كشور عبور می كنند تا سه میلیون نفر افزایش پیدا كند. از این رو ضروری می باشد به تناسب افزایش زائرین، سطح و كیفیت خدمات ارتباطی هم افزایش پیدا كند.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، وی افزود: بر همین مبنا با برنامه ریزی های انجام گرفته است امسال برای مراسم اربعین حدود ۵۰ درصد افزایش ظرفیت ارتباطی در مناطق تمركز زائرین بخصوص در پایانه های مرزی ایجادشده است.
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت ها خاطرنشان كرد: محور بعدی بحث و بررسی شده در كمیته، افزایش پوشش مسیرهای تردد زوار تا مرزهای خروجی بود. برای راهپیمایی اربعین ما تنها پایانه های مرزی را مدنظر نداریم بلكه مسیرهایی كه زوار از مبادی مختلف تا پایانه های مرزی برای ورود به كشور عراق پیش می گیرند هم برای ما حائز اهمیت می باشد از همین رو امسال در تمام مسیرها به ظرفیتی بالغ بر ۹۸ درصدی رسیده ایم و در بعضی مسیرها هم پوشش ارتباطی حتی تا ۱۰۰ درصد هم افزایش پیداكرده است.
رادكانی در ادامه اظهار داشت: ما به جهت اینكه بتوانیم ظرفیت پوشش های ارتباطی را چه در طول مسیرهای تردد زوار و چه در پایانه های مرزی افزایش دهیم نیازمند بهینه سازی سایت های ارتباطی بودیم، برهمین اساس برای ارتقا كیفیت سرویس ها، تعداد زیادی از سایت ها بهینه سازی شود. بر همین مبنا تابحال بهینه سازی خیلی خوبی داشته ایم و سایت هایی تا سال قبل تا حد ۲G سرویس می دادند ارتقا پیداكرده اند و الان به سطح ۳G و۴G رسیده اند.
وی ادامه داد: مصوب دیگر كمیته دائمی مناسبت های ملی و مذهبی برای آمادگی در مراسم اربعین امسال آماده باش كامل به تیم های پشتیانی بوده است به صورتی كه حالا تیم هایی به صورت ۲۴ ساعته آماده عرضه خدمات چه در طول مسیرهای ترددی و چه در پایانه های مرزی هستند و همینطور این تیم ها حالا با بازدیدهای دوره ای تلاش دارند افت كیفیت ارتباطی را در طول مراسم اربعین به حداقل برسانند.
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت ها در خاتمه اظهار داشت: نكته دیگری باید به آن اشاره شود این است كه امسال مرز خسروی هم برای تردد زوار بازگشایی و به مسیرهای قبلی اضافه شده است. بر همین مبنا لازم بود كه اقداماتی برای توسعه و یا حتی ایجاد شبكه ارتباطی چه در راه جاده ای و از كرمانشاه تا مرز و چه در پایانه خسروی داشته باشیم. ازاین رو در این منطقه هم افزایش ظرفیت داشته ایم و تقریباً ظرفیتی معادل مرز مهران ایجادشده است تا برای تردد از آن مسیر هم زوار هیچ گونه مشكلی ازلحاظ ارتباطات نداشته باشند.
آمادگی تامین ارتباط بیشتر از دو میلیون زائر اربعین در مرز بین المللی مهران
همینطور مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره به حذف ویزا با كشور عراق اظهار داشت: با عنایت به اینكه سال قبل حدود ۶۵ درصد ترافیك زوار اربعین از مرز مهران بوده، پیشبینی های لازم جهت تامین ارتباط پایدار در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران انجام شده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، عباس بیرامی با اشاره به ارتقا ظرفیت تمام سایتهای تلفن همراه در منطقه مرزی مهران و شهر مهران اظهار داشت: با هماهنگی به عمل آمده با اپراتورهای تلفن همراه، ۱۲ سایت سیار نصب شده و همینطور با ایجاد ظرفیت انتقال در راه مهران- ایلام در صورت بالا رفتن ترافیك ارتباطی زوار، پیشبینی های لازم انجام شده است.
بیرامی با اشاره به مشكل ارتباطی مسیرهای منتهی به مرز مهران خاطرنشان كرد: با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در تمام مسیرها و همینطور تكمیل پوشش تلفن همراه كمربندی شرقی ایلامو مسیر ایلام - كرمانشاه جاده حمیل توسط همراه اول، پوشش ۱۰۰درصدی جاده ای انجام گرفته است.
وی ضمن تاكید بر همكاری اپراتورهای تلفن همراه برای تامین ارتباط مناسب اضافه كرد: اپراتور اول با ایجاد چتر WIFI مجانی از شهر مهران تا پایانه مرزی به طول ۱۴ كیلومتر به زوار عرضه خدمت می دهد و همینطور در مهران ظرفیت پهنای باند از یك به سه گیگابایت و در پایانه مرزی مهران از یك به ۲ گیگابایت افزایش می یابد.
بیرامی با اشاره به اینكه چهار كانكس اضطراری همراه اول در روزهای اربعین در پاركینگ اربعین، پل زائر و پایانه مرزی مهران نصب می شود، اظهار داشت: ۱۰ دستگاه تلفن همگانی در پایانه مرزی مهران برای عرضه خدمات به زائرین امام حسین مورد بهره برداری قرار می گیرد.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به خدمات واحدهای تابعه وزارت اظهار داشت: شركت ارتباطات زیرساخت با ارتقا ظرفیت شبكه فیبرنوری در پروژه نور ۲ به میزان ۴۸core و ارتقای ظرفیت پهنای باند مورد درخواست اپراتورهای تلفن همراه و شركت های مخابراتی در خدمت زوار خواهد بود.
بیرامی از نصب و راه اندازی دو دستگاه خودپرداز سیار پست بانك در مرز مهران اطلاع داد و اظهار داشت: شعب كشیك پست بانك در ساعت غیر اداری برای عرضه خدمات بانكی در سطح استان ایلام فعال می باشند و شركت پست هم در این ایام با راه اندازی باجه شبانه روزی و جمع آوری اشیا گمشده زوار در مرز مهران مستقر می شود.
وی در پاسخ به احتمال اختلال در شبكه ارتباطی اضافه كرد: گروه پایش سازمان فناوری اطلاعات در مرز مهران جهت بررسی كیفیت شبكه در روزهای اربعین مستقر می شود.
بیرامی در مورد خدمات محتوی در زمینه اربعین اظهار داشت: با همكاری اپراتور دوم در استان اپلیكیشن جامع اربعین با نام مسیر رستگاری طراحی شده كه خدماتی همچون آخرین وضعیت ترافیك جاده ای، محل استقرار موكب ها، مناطق پر ازدحام و موارد نیاز در رابطه با زوار را عرضه می دهد.1398/07/08
14:09:23
5.0 / 5
4159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات