راه اندازی نسل پنجم اینترنت در چین

راه اندازی نسل پنجم اینترنت در چین به گزارش دیجیتالر چین به منظور پیشگام شدن در عرصه تكنولوژی، در حال راه اندازی فاز سوم مراحل اجرایی جدیدترین نسل اینترنت در جهان موسوم به ۵G است.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت chinadaily، از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری هم در انتظار اجرای آن در كشورهای خود هستند، كشورهای زیادی با همكاری اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند.

چین هم در جهت طرح و برنامه های خود، به منظور پیشگام بودن در عرصه علم و تكنولوژی، می خواهد با همكاری شركت های بزرگی همچون هوآوی، فاز سوم مراحل اجرایی برقراری و راه اندازی نسل جدید اینترنت ۵G را انجام دهد.

شركت مخابرات و ارتباطات و فناوری چین با همكاری شركت هوآوی، روز جمعه موفق به اجرای آزمایشی این نسل جدید اینترنت شدند. این امر نشان دهنده آن است كه چین در راه پیشتاز و پیشگام بودن در عرصه اینترنت و تكنولوژی بسیار مصمم بوده و تصمیم گرفته است از تمام توان خود در این زمینه استفاده كند.

وزیر صنایع و فناوری اطلاعات كشور چین در تشریح این مورد اظهار كرده است كه فاز سوم برقراری اینترنت ۵G در مرحله آزمایشی و پیش از اجرای كامل، آماده برقراری ارتباط اینترنتی است و اولین نسخه این نسل جدید از اینترنت هم در ماه ژوئن سال آینده میلادی ۲۰۱۸ در دسترس همگام و عموم مردم قرار خواهد گرفت.

شركت های رگولاتوری از تلاش برای بهبود خدمات نسل جدید اینترنت ۵G در محیط واقعی سخن گفته اند و این چنین كه بنظر می رسد چین در راه اندازی و برقراری هر چه سریعتر و بهتر شبكه اینترنت ۵G بسیار مصمم است. اجرای آزمایشی نسل جدید اینترنت ۵G كه در چین با همكاری شركت های مخابراتی و غول های تكنولوژی صورت گرفته است، به منظور تولید بستری مناسب برای برقراری شبكه ارتباطی و اینترنتی ۵G در جهان انجام گرفته است.

كشورهای دیگری هم به دنبال برقراری این نسل جدید اینترنت هستند؛ بعنوان مثال، هفته گذشته بود كه كشور عمان با همكاری شركت اریكسون اقدام به برقراری موقت و آزمایشی نسل جدید اینترنت ۵G در یك محیط واقعی كرده و خصوصیت ها و قابلیت های مختلف آن از جمله سرعت، آنتن دهی همراه و عكس العمل را در دفتر اصلی و مركزی عمان تل در مسقط آزمایش كردند. 

1396/09/06
20:10:03
5.0 / 5
4724
تگهای خبر: اینترنت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات