جزئیات عمر 3 دقیقه ای ماهواره پیام در مدار

جزئیات عمر 3 دقیقه ای ماهواره پیام در مدار به گزارش دیجیتالر رئیس تضمین ماهواره پیام دانشگاه امیركبیر با اشاره به طراحی، ساخت و سقوط این ماهواره، اظهار داشت: ماهواره پیام در طول سه دقیقه در مدار باقی ماند و در این مدت داده های تله متری خودرا به ایستگاه زمینی ارسال كرده بود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، دكتر وفا صدقی امروز در مراسم آغاز هفته جهانی فضا با اشاره به اینكه در سال ۸۶ تیمی برای طراحی و ساخت مدل پروازی ماهواره پیام تشكیل شد، اضافه كرد: در سال ۸۸ طراحی و مدل مفهومی این ماهواره به انتها رسید و اجرای مدل مهندسی پیام را در دستور كار قرار دادیم.
وی اختتام اجرای مدل مهندسی پیام را در سال ۸۹ ذكر كرد و افزود: این ماهواره برای پرتابگر خارجی آماده شده بود، ولی هر چه سعی كردیم نتوانستیم پرتابگر خارجی را برای پرتاب ماهواره پیام متقاعد نماییم.
صدقی با تاكید بر اینكه بر این اساس هیچ پرتابگر خارجی آماده همكاری با ما نبود، اظهار نمود: در این زمان بسیاری به ما پیشنهاد كردند تا مدل مهندسی پیام را تحویل و به این پروژه اختتام دهیم و از طرف دیگر خیلی از اعضای تیم از ما جدا شدند.
وی افزود: در نهایت مقرر شد تا پرتابگر "سیمرغ" برای پرتاب ماهواره "پیام" انتخاب گردد. ماهواره ای كه رزولوشن آن ۴۰ متر بوده و ماموریت ذخیره و ارسال دیتا و محموله دانشی سنجشی تشعشعات فضایی را داشته است.
رئیس تضمین ماهواره پیام دانشگاه امیركبیر با اشاره به اینكه ایستگاه های زمینی قشم و كیش برای دریافت داده های این ماهواره انتخاب شدند، اظهار داشت: در ۲۵ دی ماه سال قبل این ماهواره بر روی سكو قرار گرفت و بعد از شمارش معكوس ماهواره لانچ شد.
وی با تاكید بر اینكه این ماهواره در سه دقیقه ابتدایی پرتاب سیگنال هایی را به زمین ارسال كرد، اظهار داشت: علاوه بر آن بعد از پرتاب این ماهواره از ماهواره بر جدا شد و برد مدیریت و GPS آن مشغول به كار شد و همین طور توان الكتریكی آن از باتری به توان برد الكتریكی تغییر داده شد و داده های تله متری آن نیز به ایستگاه زمینی ارسال شد.
وی اشاره كرد: این ماهواره تنها سه دقیقه در مدار كار كرد.
منبع:

1398/07/13
22:03:58
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: باتری , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات