وزیر ارتباطات اعلام كرد:

بازگشت ۲۶ میلیارد تومان به زائرین اربعین

بازگشت ۲۶ میلیارد تومان به زائرین اربعین به گزارش دیجیتالر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كه از گلایه كاربران از اینترنت خارج از بسته اطلاع داده بود، اعلام نمود كه همراه اول و ایرانسل ۲۶ میلیارد تومان هزینه اینترنت آزاد استفاده شده در اربعین را به مردم پرداخت می كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، در روزهای اربعین حسینی، علاوه بر برنامه ریزی های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در كربلا به زائرین، هر یك از اپراتورها هم اقدامات ویژه ای مختص این ایام برای كاربران در نظر گرفته بودند. محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - چندی قبل با اشاره به نرخ بالای سرویس رومینگ برای زائرین اربعین، اظهار كرده بود: رومینگ سرویس گرانی است و به علت بالا بودن نرخ خدمات رومینگ در عراق سفارش می شود مردم از سیمكارت عراقی استفاده كنند.
البته او بعد از آن، با عنایت به نرخ های اعلام شده برای رومینگ اپراتورها، نوشته بود: برای مكالمه سیمكارت های ایرانی نرخ مناسب تری دارند و برای اینترنت سیمكارت های عراقی. اما در ایام نزدیك به اربعین حسینی، اینترنت در كشور عراق و سیمكارت های این كشور با مشكل روبه رو شد و بعضی از كاربران و زائرین به استفاده از اینترنت سیمكارت های ایرانی روی آوردند.
در حالیكه اپراتورها با عرضه بسته های اینترنتی و سفارش به كاربران به استفاده از این بسته ها، تلاش در كاهش هزینه اینترنت داشتند، هر گیگابایت اینترنت در بسته های اپراتورها ۱۵۰ هزار تومان بود، اما اینترنت آزاد برای هر یك از اپراتورهای ایرانی، به ازای هر مگابایت ۸۵۰ تومان بود كه با احتساب هر گیگابایت (۱۰۲۴ مگابایت) مبلغی معادل ۸۷۰ هزار تومان می شد كه هزینه بالایی به حساب می آید.
اما بعضی از كاربران بدون خریداری بسته، از اینترنت آزاد سیمكارت های ایرانی خود بهره برده و این مورد باعث تحمیل هزینه های بسیاری برای آنها شد. در این راستا وزیر ارتباطات چند روز پیش با اشاره به اعتراض كاربران اظهار نمود: گلایه اصلی اینترنتی است كه خارج از بسته و با نرخ آزاد محاسبه شده است. از اپراتورها می خواهم با كسب رضایت سهامداران عمده خود، همه مصارف را در چارچوب بسته محاسبه و پول های اخذشده را به زائرین بازگردانند.
در نهایت در آخرین اظهار نظر درباره بازگشت هزینه اینترنت توسط اپراتورها، آذری جهرمی در تازه ترین اظهار نظر در توییتر نوشت: از امشب، بازگشت هزینه های اینترنت كاربران در روزهای اربعین كه آزاد بهره برده بودند، شروع می شود. ممنون از همراه اول و ایرانسل كه با هماهنگی سهامداران عمده اشان این ۲۶ میلیارد تومان را به مردم پرداخت می كنند و با پیامك به آنها اطلاع می دهند.
محاسبه مصرف آزاد اینترنت زائرین اربعین در چارچوب «بسته های رومینگ»
بعد از این اظهارات، امروز همراه اول از محاسبه تمامی مصارف اینترنتی زائرین اربعین در چارچوب بسته های ویژه این ایام اطلاع داد.
روابط عمومی این اپراتور اعلام نمود هم زمان با آخر مراسم اربعین حسینی (ع) و بدنبال استقبال بی سابقه مشتركین همراه اول از خدمات رومینگ عرضه شده توسط این اپراتور، مصارف آزاد اینترنت رومینگ زائرین در چارچوب بسته های رومینگ ویژه این ایام محاسبه می گردد.
این اطلاعیه با اشاره به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به اپراتور اول تلفن همراه، تاكید كرده است، تمامی مصارف اینترنتی زائرین در چارچوب بسته های رومینگ ویژه ایام اربعین بازمحاسبه شده و مازاد پرداختی در صورت وجود به مشتركین بازگردانده خواهد شد.
همراه اول در این اطلاعیه تصریح كرده است: «اساساً هزینه های رومینگ بر مبنای نرخ اعلامی توسط اپراتورهای كشور میزبان تعیین می شود و در عرضه خدمت رومینگ به زوار اربعین حسینی (ع) هم بنای این اپراتور، عرضه خدمات رومینگ به قیمت تمام شده بوده و هزینه های مصرف تنها با لحاظ بهای لینك های بین المللی و هزینه های ارزی پرداختی به اپراتورهای كشور میزبان محاسبه شده است.»
بنا بر این اطلاعیه ما به التفاوت نرخ مصرف آزاد اینترنت و بسته های رومینگ در چارچوب «بستانكاری» در قبوض مشتركان دائمی و اعمال «شارژ» در حساب مشتركان اعتباری، منظور خواهد شد.
ایرانسل هم اعلام نمود مصرف اینترنت آزاد زائرین اربعین حسینی (ع) ایرانسلی در چارچوب «بسته های رومینگ» محاسبه و مبلغ مازاد پرداخت شده به ایشان برگردانده می شود.
در اطلاعیه اپراتور دوم آمده است: با عنایت به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص محاسبه هزینه اینترنت آزاد مصرفی اربعین در كشور عراق به صورت بسته های اینترنت برای مشتركان اپراتورهای تلفن همراه و با نظر مساعد سهامداران ایرانسل، مازاد پرداختی هزینه اینترنت با تعرفه آزاد، به حساب مشتركان ایرانسل برگردانده می شود.
بر این اساس با آخر راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) ایرانسل اعلام نمود كه مصرف اینترنت با تعرفه آزاد مشتركان این اپراتور در روزهای اربعین در كشور عراق، به صورت بسته های رومینگ محاسبه شده و مازاد پرداختی به صورت بستانكاری در قبض مشتركان دائمی و اعمال شارژ در حساب مشتركان اعتباری منظور خواهد شد. با عنایت به اینكه بخش زیادی از مشتركان ایرانسل از سیم كارت های پیش پرداخت (اعتباری) استفاده می نمایند، شمار زیادی از مشتركان ایرانسل بسته های اینترنت رومینگ را فعال كردند و به این ترتیب، مبلغ قابل توجهی از اعتبار آنها به صورت اینترنت آزاد محاسبه نشده و تنها حدود ۳۰ درصد از مبلغ ۲۶ میلیارد تومان اعلام شده توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مربوط به مشتركان این اپراتور است.1398/08/02
13:21:13
5.0 / 5
4206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات