سیستم لنفاوی در رویش مو تاثیر دارد

سیستم لنفاوی در رویش مو تاثیر دارد دیجیتالر: پژوهشگران اخیرا دریافته اند كه سیستم لنفاوی بدن ما یك نقش اساسی در رویش مجدد موها دارد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، پوست انسان یك قابلیت ویژه دارد كه می تواند از نو تولید شود. در سراسر موهای ما ذخیره های كوچكی از سلول های بنیادی وجود دارد كه در محیط های كوچكی به نام "كنام سلول های بنیادی" قرار دارند و موجب می شود روند ترمیم بافت محفوظ شود.
از جهتی ایجاد بافت بیش از اندازه سبب ایجاد سرطان می شود و میزان كم بافت در بدن هم پیری را تسریع می كند.
تاكنون دانشمندان از این امر مطمئن نبوده اند كه خود سلول های بنیادی می توانند سلول های بنیادی دیگری را بسازند تا پوست جدیدی را تشكیل دهند.
اما تحقیقات جدیدی كه توسط "الین فاچ" انجام شده نشان میدهد كه سلول های بنیادی می توانند در بازسازی بافت در بدن تاثیر بگذارند.
این تحقیق یك ابزار برای هماهنگی مولكولی شناسایی كرده كه توسط سلول های بنیادی برای سیگنال دهی در سراسر كنام سلول های بنیادی استفاده می شود.
كنام سلول های بنیادی به ریزمحیطی گفته می شود كه در آن سلول های بنیادی قرار دارد.
طی رشد و نمو سلول های بنیادی، شاخصهای كنام مختلف با آنها در تماس است كه موجب تقسیم سلولی و رشد و نمو جنینی می شود.
محققان همین طور یك مولفه جدید از كنام ها را كشف كرده اند كه یك نوع ویژه از مویرگ های لنفاوی است و سلول های ایمنی و مایعات و سموم را از بافت منتقل می كند.
این مویرگ ها یك شبكه را در محدوده كنام سلول بنیادی در هر فولیكول مو می سازند. در نتیجه تمام این كنام ها به هم متصل می شوند.
محققان پروژه با شفاف كردن كامل پوست، این شبكه از لوله ها را آشكار ساختند.
سلول های بنیادی فولیكول مو، رفتار مویرگ های لنفاوی را كنترل می كنند و آنها را قادر می سازند تركیب مایعات و سلول ها در اطراف محل بازسازی بافت را كنترل كنند.
دخالت سیستم لنفاوی در این پروسه یك مفهوم جدید است و موجب می شود روش های جدیدی بر موقعیت های مربوط به لنف برای پژوهشگران ایجاد شود كه از میان آنها می توان به بهبود ترمیم زخم و ریزش مو اشاره نمود.
منبع:

1398/08/12
15:02:45
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: ایمنی , تولید , ساخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات