مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم:

عدم صدور مجوز جدید برای پارك های علم و فناوری دولتی

عدم صدور مجوز جدید برای پارك های علم و فناوری دولتی به گزارش دیجیتالر، به نقل از ایرنا مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه باید هر استان فقط یك پارك علم و فناوری دولتی داشته باشد، تصریح كرد: وزارت علوم مجوز جدیدی برای پارك های دولتی صادر نمی نماید.


خسرو پیری روز پنجشنبه در آیین تجلیل از 31پژوهشگر برتر استان یزد با اشاره به فعالیت 42 پارك و 186 مركز رشد علم و فناوری، اضافه كرد: به مراكز رشد مشترك بعنوان مراكز اولیه تبدیل ایده به محصول توجه داریم و هم از پارك های علم و فناوری خصوصی حمایت می كنیم.
وی تصریح كرد: خروجی پژوهش باید برای مردم قابل لمس باشد، مراكز علمی، پژوهشی و فناوری باید در فضای مشترك به دستگاه های اجرایی و مردم سرویس دهند و تحقق این مهم با عنایت به تحقیقات دانشگاهی امكان پذیر است.
پیری، بخشی نگری را یكی از مشكلات كشور دانست و افزود: صنعت كشور نیازمند استفاده از فناوری و نوآوری روز است تا بتواند با كاهش هزینه تولید توان رقابت در بازار داشته باشد.
رئیس دانشگاه یزد هم اظهار داشت: همزمان با هفته پژوهش علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی، رونمایی از دستاوردهای پژوهشی و تجلیل از فناوران برتر، نمایشگاه فن بازار هم در 44 غرفه در دانشگاه برپا شد.
محمد صالح اولیاء اضافه كرد: در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای علمی، پژوهشی، فناوری مراكز تحقیقاتی، آموزش عالی، دانشگاه ها، پارك علم و فناوری، بخش های مختلف صنعتی و تجاری به مدت سه روز عرضه شد.
برنامه های هفته پژوهش در استان یزد از هفتم تا 9 آذر ماه با شعار « پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال» است، برگزار گردید.


 

1396/09/09
23:16:19
5.0 / 5
4694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات