خدمات تاكسی هوایی اوبر از سال 2023 شروع می شود

خدمات تاكسی هوایی اوبر از سال 2023 شروع می شود دیجیتالر: شركت ˮاوبرˮ می خواهد خدمات مربوط به تاكسی هوایی خودرا از سال 2023 آغاز كند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، شركت "اوبر" (Uber) می خواهد در سال ۲۰۲۳ یك سرویس كرایه تاكسی هوایی راه اندازی كند. این شركت می خواهد جهت راه اندازی سرویس كرایه تاكسی هوایی، با شركت "جوبی اوییشن"(Joby Aviation) كه در حوزه هوا- فضا و وسایل نقلیه الكتریكی فعالیت دارد، همكاری كند. جوبی اوییشن، اولین شركتی است كه می خواهد با اوبر در آغاز طرح سرویس تاكسی هوایی در سال ۲۰۲۳ همكاری كند.
جوبی، نتیجه خلاقیت و تلاش "جوبن بویرت"(JoeBen Bevirt)، بنیان گذار و مدیرعامل آن است كه این شركت را در سال ۲۰۰۹ تاسیس كرد. این شركت تا سال ۲۰۱۸ در گمنامی به سر برد تا این كه توانست بودجه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه گذاران گوناگونی مانند "اینتل"(Intel)، "تویوتا"(Toyota) و "جت بلو"(JetBlue) جذب نماید. این سرمایه توانست به ابداع اولین نمونه تاكسی هوایی شركت كمك نماید كه اولین پروازهای آزمایشی آن در فرودگاه خصوصی جوبی اوییشن در كالیفرنیای شمالی صورت گرفت.
برخلاف خیلی از شركت های كنونی كه برخاستن و فرود آمدن وسایل نقلیه الكتریكی خودرا به نمایش می گذارند، جوبی جزئیات پروژه خودرا در لفافه نگه داشته است. توضیحات كمی كه درباره وسیله نقلیه هیبریدی این شركت ارائه شده اند، نشان می دهند كه این وسیله نقلیه، به ۱۲ روتور و اتاقكی مجهز است كه ظرفیت چهار مسافر را دارد. یك سخنگوی جوبی قبل از این اشاره كرده بود كه این شركت روی یك وسیله نقلیه كاملا جدید كار می كند. این شركت هنوز هیچ تصویری از اولین نمونه هواپیماهای خود ارائه نكرده است.
این شركت در سال ۲۰۱۸ جزئیاتی را در مورد پروژه خود به دو گزارشگر ارائه داد كه شرح آنرا بدین صورت منتشر كردند: ما اولین گزارشگرانی هستیم كه جزئیاتی در مورد اولین نمونه این وسیله نقلیه هوایی منتشر می نماییم. این برنامه آزمایشی، برخاستن عمودی وسیله نقلیه، ۱۵ دقیق پرواز و فرود ایمن آنرا شامل می شود. نیروی این وسیله نقلیه كه محصولی درخلال یك پهپاد و یك هواپیمای كوچك است، از موتورهای الكتریكی و یك نرم افزار پیچیده كنترل تامین می شود، می تواند از عهده صعود مستقیم بعد از برخاستن برآید و سپس با سرعتی دو برابر سرعت یك بالگرد پرواز كند.


اوبر از امضای یك قرارداد تجاری با شركت جوبی برای تولید یك تاكسی هوایی شهری آگاهی داد كه سریع، قابل اطمینان، پاك و كارآمد باشد. هیچ كدام از دو شركت، شرایط قرارداد را فاش نكرده و هیچگونه اظهار نظری در مورد مبادله پول نیز ارائه نداده اند.
آنها در مورد نقش شركت های طرف قرارداد، اطلاعاتی عرضه كرده اند. مقرر است شركت جوبی اوییشن، نسبت به ارائه و اجرای طرح تاكسی های هوایی الكتریكی اقدام نماید و اوبر نیز كنترل ترافیك هوایی، ساخت جایگاه فرود، اتصالات زمینی و شبكه كرایه سفر را بر عهده بگیرد تا به مشتریان امكان دهد بجای تاكسی های زمینی از تاكسی های هوایی استفاده كنند.
اوبر، تصاویری را در مورد كلیت این تاكسی ها منتشر نموده و اعلام نموده است كه به دنبال شركایی برای تامین تجهیزات و برآوردن قابلیت های آن می گردد. این شركت می خواهد هزاران نمونه از این وسیله نقلیه را تولید نماید تا سرویس كاملی از كرایه تاكسی هوایی عرضه نماید.
بویرت در اطلاعیه ای اظهار داشت: من باور دارم كه تاكسی های هوایی می توانند به مردم كمك كنند تا پنج برابر زودتر به مقصد برسند و ازدحام را نیز كم می كنند.
منبع:

1398/10/01
11:49:11
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات