توسعه میكروحسگر یك میلی متری برای نظارت بر شاخصهای مهم سلامتی

توسعه میكروحسگر یك میلی متری برای نظارت بر شاخصهای مهم سلامتی به گزارش دیجیتالر پژوهشگران ˮدانشگاه ملی سنگاپورˮ(National University of Singapore) به تازگی موفق به طراحی و توسعه یك دستگاه خوانش بی سیم دریافت كننده سیگنال های سلامتی شده اند كه كارش خواندن داده های ثبت شده توسط میكروحسگرهایی است كه تنها یك میلی متر طول دارند و در زیرپوست كاربر به منظور نظارت بر سلامتی آن فرد كاشته می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، ابزار بی سیم مذكور به كمك چند میكروحسگر می تواند بر شاخصهای سلامتی افراد در ۲۴ ساعت از شبانه روز و در تمام هفت روز هفته نظارت كند. ابزار بی سیم مذكور مجهز به چند میكروحسگر با ضخامت كمتر از یك میلی متر است.
وظیفه این مودم بی سیم نظارت بر داده های میكرو حسگرهایی است كه پژوهشگران آنها را در زیر پوست انسان قرار می دهند. دانشمندان سنگاپوری اعلام كردند كه توسط این دستگاه بی سیم و میكروحسگرها قادر به نظارت بر تنفس و ضربان قلب افراد هستند.
پروفسور "جان هو"(John Ho) یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: ما امیدواریم كه این ابزار كمك بزرگی به افراد جهان كند و بتوانیم توسط آن زمانی كه شرایط فیزیولوژیكی آنها مانند ضربان قلب و گلوكز خون در وضعیت مناسبی نیست، به افراد اخطار دهیم. در گام بعدی این آزمایشات، ما قصد توسعه چند میكروحسگر را داریم كه می تواند بر پارامترهای مختلف فیزیولوژیكی مانند گلوكز، فعالیت بیوالكتریك و شیمی خون افراد هم نظارت كند.1398/10/02
20:32:38
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: دستگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات