جاسوسی برنامه های اندرویدی از كاربران

جاسوسی برنامه های اندرویدی از كاربران به گزارش دیجیتالر بر مبنای پژوهش های انجام شده، بیشتر برنامه های اندرویدی اقدام به رصد و جاسوسی اطلاعات خصوصی كاربران می كنند.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت وی تری، یك شركت تحتقیقاتی فرانسوی موسوم به اكسودوس (Exodus) با همكاری دانشگاه ییل، در زمینه مسائل مربوط به رعایت یا نقض حریم خصوصی كاربران در فضای مجازی پژوهشی انجام داده و به نتایجی دست یافتند كه نشان داده است خیلی از برنامه ها و اپلیكیشن های سیستم عامل اندروید، اقدام به رصد و جاسوسی كاربران می كنند.

این محققان و پژوهشگران در این تحقیق دریافتند كه تقریبا سه چهارم برنامه هایی كه در فروشگاههای اینترنتی و آنلاین نظیر پلی استور گوگل وجود دارند، دارای ابزاری به منظور ردیابی و كنترل فعالیت های كاربران هستند و اطلاعات شخصی و خصوصی آنها را رصد می كنند.

این پژوهشگران در ادامه اعلام نتایج تحقیقات خود، عنوان كرده اند كه كاربران باید از این نقض حریم شخصی خود آگاه شوند و بدانند كه با دانلود و نصب خیلی از این برنامه ها، در معرض خطر مسائل امنیتی قرار خواهند گرفت. این در حالیست كه خیلی از كاربران، از چنین اتفاقی آگاهی ندارند.

پژوهشگران در ادامه اظهارات خود از برنامه ها و اپلیكیشن های معروف و محبوبی همچون اوبر، اسپاتیفای، تیندر و اوكی كیوبید هم نام برده و به كاربران اخطار دادند كه خیلی از این برنامه ها دارای چنین ابزاری برای بررسی و كنترل فعالیت های انها بوده و به راحتی قادر خواهند بود اطلاعات شخصی آنها را جمع آوری كنند.

لازم به ذكر است كه خیلی از این برنامه ها به منظور گردآوری اطلاعات، از یكی از سرویس های گوگل به نام Crashlytics استفاده می كنند و برخی دیگر هم با سواستفاده از حسگرهای لمسی گوشی، از تردد و حضور كاربر در كنار گوشی آگاهی پیدا می كنند. 

1396/09/10
23:13:00
5.0 / 5
5281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات