نمایشگاه CES ۲۰۲۰

كلید قفل خانه را با تلفن همراه ارسال كنید

كلید قفل خانه را با تلفن همراه ارسال كنید دیجیتالر: یك شركت فرانسوی در نمایشگاه CES 2020 از قفل های هوشمندی رونمایی نمود كه قابلیت برنامه ریزی دارند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، استارتاپ فرانسوی "نتاتمو"(Netatmo) در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ از یك محصول جدید رونمایی نمود. این محصول، قفل هوشمند نتاتمو است كه روی در نصب می شود.
نتاتمو در مقایسه با خیلی از قفل های هوشمند، این محدودیت را ندارد كه برای باز كردن آن یا از تلفن همراه و یا از كلید فیزیكی استفاده شود؛ برای اینكه هر دو قابلیت را در خود جای داده است. كاربر مجبور نیست كاملا بر یك سیستم مبتنی بر رمز و یا تلفن همراه تكیه داشته باشد.
كلید این قفل نیز یك كلید سنتی نیست؛ بلكه مبتنی بر یك اپلیكیشن است و كاربر می تواند آنرا به دقت برنامه ریزی كند. برای مثال، اگر كلید گم شود، كاربر می تواند با كمك اپلیكیشن تلفن همراه نتاتمو آنرا غیرفعال نماید. همین طور امكان استفاده از این كلید برای درهای گوناگون همچون در ورودی و در پشتی خانه و یا در دفتر كار وجود دارد.


كاربری كه از كلیدهای دیجیتال استفاده می نماید، می تواند به اندازه مورد نظر خود مهمانانی را دعوت كند و به آنها اجازه باز كردن در با كلید دیجیتال یدكی را بدهد. مالك خانه می تواند دعوت خودرا برای میهمانان ارسال نماید و بدین ترتیب از اینكه میهمانان كلید دارند، مطمئن باشد.
كاربر با این روش می تواند اجازه دستیابی به قفل را برای میهمان طی مدت مورد نظر خود مشخص نماید و بعد از این مدت نسبت به غیرفعال كردن كلید دیجیتال اقدام نماید.
نتاتمو موفق شده تاییدیه هایی را برای قفل خود دریافت كند كه نشان می دهند این قفل می تواند در مقابل حملات فیزیكی و الكترونیكی مقاومت داشته باشد. این شركت بخصوص در قفل خود از بلوتوث استفاده می نماید و وای فای را به كار نمی برد تا قفل مستقیما به اینترنت متصل نباشد و داده های آن در بخش ذخیره قفل ذخیره شوند.


منبع:

1398/10/17
16:41:55
5.0 / 5
4230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات