ارتش آمریكا دستان سربازان خویش را گرم نگه می دارد!

ارتش آمریكا دستان سربازان خویش را گرم نگه می دارد! به گزارش دیجیتالر یك تیم از محققان آمریكایی در حال تولید یك تكنولوژی جدید هستند كه دستان سربازان را در محیط های سرد، گرم نگه می دارد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این تیم تحقیقاتی كه برای ارتش آمریكا كار می كند، در حال كار روی ساخت یك فناوری است كه سبب می شود دستان سربازان بدون پوشیدن دستكش گرم باقی بماند.
این دستگاه جدید یك باند ساده گرمایشی است كه از یك باطری كوچك تغذیه می شود و دور ساعد فرد قرار می گیرد.
"جان كاستلانی"(John Castellani) فیزیولوژیستی است كه در "انستیتو تحقیقات پزشكی محیط" ارتش آمریكا در بوستون فعالیت می كند، این باند را توسعه داده است.
این باند، گرما را به بخش فوقانی ساعد می تابد كه سبب می شود از انقباض رگ های خونی در هوای سرد جلوگیری شود.
تاثیر عملكرد این باند به اندازه ای قوی است كه گرما به رگ های خونی دست می رسد و خون را در بازو به گردش درمی آورد تا بدین سان از عملكرد حركتی مناسب دست پشتیبانی كند.
"جان كاستلانی" اظهار كرد، راحتی مساله مهمی برای افراد است. در هوای سرد، رگ های خونی از راه انتقال عمیق تر خون به بافت های عضلانی و اندام های اصلی بدن، به نگه داشتن درجه حرارت معمول بدن كمك می كنند.


برای آزمایش این دستگاه، محققان عملكرد افرادی را كه در یك اتاق با دمای ۳۳ درجه فارنهایت قرار داشتند، بررسی كردند.
دمای این اتاق سرد در حد یخ زدن بود و این افراد در یك آزمایش تلاش كردند كه میخ هایی را یك در صفحه حفره دار قرار دهند.
این محققان دریافتند كه افرادی كه این باند را به ساعد دستان خود بسته بودند، نسبت به افرادی كه از این باند استفاده نكردند، ۵۰ درصد عملكرد بهتری داشتند. همینطور قدرت انگشتان آنها هم ۹۰ درصد بهتر بود.
محققان در حال كار و تحقیق روی نسخه ای از این باند هستند كه می تواند تا چهار ساعت به صورت مداوم به دست گرما برساند كه احیانا ساخت این نسخه هم دو تا سه سال دیگر زمان نیاز دارد.
اگر این مرحله هم با موفقیت سپری شد، در آن صورت این فناوری می تواند به مرحله تجاری سازی برسد و در دسترس سربازان قرار گیرد.1398/10/24
14:23:33
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: تولید , دستگاه , ساخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات