گوگل میسر كرد

كار با تلفن همراه در داخل پاكت بعلاوه فیلم

كار با تلفن همراه در داخل پاكت بعلاوه فیلم به گزارش دیجیتالر گوگل، سه قابلیت جدید را برای كاربران خود فراهم نموده كه یكی از آنها امكان كار كردن با گوشی داخل پاكت است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، گوگل از سه اپلیكیشن آزمایشی جدید رونمایی كرده كه به كاربر امكان می دهد تا كمتر از تلفن همراه خود استفاده نماید. این طرح كه بخشی از برنامه "سلامت دیجیتال"(Digital Wellbeing) گوگل است، با هدف كاهش استفاده از تلفن همراه، سه قابلیت جدید را به صورت مجانی در اختیار كاربران قرار می دهد.
كاربران گوگل با استفاده از یكی از این توانایی ها كه البته فعلا فقط روی گوشی گوگل پیكسل 3A كار می كند این امكان را خواهند داشت كه تلفن همراه خویش را در یك پاكت كاغذی در ابعاد تلفن همراه بگذارند و سپس آنرا مورد استفاده قرار دهند. كافی است كاربران جهت استفاده از این توانایی، اپلیكیشن معروف به "انولوپ"(Envelope) را دانلود كنند و سپس با كمك نكات راهنما آنرا فعال كنند. بعد از درست كردن پاكت و گذاشتن تلفن همراه داخل آن، تنها بخش های مربوط به تشخیص اثر انگشت و دوربین اصلی، فعال خواهند بود.


هنگامی كه تلفن همراه در پاكت قرار می گیرد، نمایشگر آن كاملا پوشیده می شود و كاربر فقط می تواند شماره هایی كه روی كاغذ پاكت چاپ شده اند، ببیند. بدین ترتیب، امكان تماس با مخاطبین هنگام قرار داشتن تلفن همراه در پاكت فراهم خواهد بود. هنگامی كه تلفن همراه در این حالت قرار دارد، كاربر امكان عكاسی و فیلمبرداری هم خواهد داشت اما مجبور خواهد شد كه كار خویش را به صورت حسی و بدون دیدن كادر انجام دهد. علیرغم این قابلیت، كاربر می تواند هر زمانی كه از كار كردن با تلفن همراه خسته شد، اپلیكیشن انولوپ را باز كند و آنرا به كار ببرد.


دومین اپلیكیشن معروف به "اكتیویتی بابلز"(Activity Bubbles)، زمانی فعال می شود كه كاربر، تلفن همراه خویش را كنار بگذارد و صفحه نمایش آن روشن بماند. در این حالت، اكتیویتی بابلز، حبابی را روی پس زمینه بوجود می آورد كه با ادامه زمان روشن ماندن نمایشگر، به تدریج بزرگتر می شود. اگر پس زمینه تلفن همراه با حباب پوشیده شود، نشان داده است كه مدت زیادی از آن استفاده نشده است.


اپلیكیشن سوم معروف به "اسكرین استاپ واچ"(Screen Stopwatch)، مخصوص كاربرانی است كه می خواهند زمان استفاده از تلفن همراه خویش را محاسبه كنند. این اپلیكیشن، یك زمان شمار روی پس زمینه قرار می دهد و تا هنگام روشن بودن صفحه تلفن هر ماه، به محاسبه زمان می پردازد. بدین ترتیب كاربر متوجه می شود كه چقدر از تلفن همراه خود بهره برده است.


مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/11/03
20:25:57
5.0 / 5
4577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات