پرتاب استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب استارلینك به تعویق افتاد دیجیتالر: شركت ˮاسپیس ایكسˮ اعلام نمود كه پرتاب 60 ماهواره ˮاستارلینك ˮ به سبب شرایط بدی جوی به تعویق افتاده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، قرار بود روز گذشته عصر ۶۰ ماهواره از سری ماهواره های "استارلینك"( Starlink) از پایگاه پرتاب "كیپ كاناورال"(Cape Canaveral) در فلوریدا به مدار زمین پرتاب شوند.
ولی شركت اسپیس ایكس در توئیتر خود نوشت: وزش باد شدید در جو فوقانی دلیل به تعویق افتادن پرتاب "استارلینك" است.
"ایلان ماسك" بنیانگذار "اسپیس ایكس" می خواهد هزاران ماهواره را به فضا ارسال نماید تا استفاده از اینترنت را برای مردم مناطق محروم نیز فراهم آورد.
این ماموریت "استارلینك v۱.۰ L۳" نامگذاری شده و طی آن ماهواره استارلینك سوار بر موشك "فالكون ۹" به فضا پرتاب خواهد شد.
این دومین ماموریت پرتاب مداری "فالكون ۹" در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود ولی بطور كلی سومین ماموریت فالكون ۹ است برای اینكه در اوایل ماه جاری توانایی كپسول دراگون در بازگشت به زمین در صورت بروز هرگونه مشكل هنگام صعود آزمایش شد و دراگون با استفاده از "فالكون ۹" این كار را انجام داد.
شركت اسپیس ایكس اعلام نموده كه زمان بعدی پرتاب استارلینك امروز ۹: ۲۸ am به وقت " EST"(۱۷: ۵۸ امروز عصر) است و وضعیت هوا برای پرتاب امروز تا ۸۰ درصد مطلوب اعلام شده است.
مقرر است در این ماموریت ۶۰ ماهواره استارلینك به فضا پرتاب شود كه هركدام از این ماهواره ها ۲۶۰ كیلوگرم وزن دارند و مجموع بار فالكون ۹ به ۱۵ هزار و ۶۰۰ كیلوگرم می رسد.
ماهواره های "استارلینك" قسمتی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.1398/11/08
21:03:06
5.0 / 5
4611
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات