تبیین نقش كلیدی ۳ بانو در ۳ پروژه ماهواره ای

تبیین نقش كلیدی ۳ بانو در ۳ پروژه ماهواره ای دیجیتالر: با برگزاری نخستین رویداد زنان در صنعت فضایی؛ نقش ۳ بانو در پروژه ماهواره های ˮناهید۱ˮ، ˮپیامˮ دانشگاه امیركبیر و ˮدوستیˮ دانشگاه شریف تبیین می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، فاطمه علیمردانی، دبیر نخستین رویداد زنان در صنعت فضایی ایران، اهداف برگزاری این رویداد را معرفی نقش زنان در توسعه علمی و فناوری حوزه فضایی كشور و دستاوردهای آنها در این حوزه، صیانت و تقویت نقش زنان در عرصه های علمی، پژوهشی و آموزشی، اعتمادسازی بیشتر برای توسعه همكاری بانوان در حوزه های تخصصی طراحی و ساخت فضاپیما، توانمندسازی بیشتر و افزایش خودباوری بانوان در تعامل با سایر بازیگران حوزه فضایی و نهادینه شدن نقش زنان در ساختار تشكیلات فضایی كشور برشمرد.
وی افزود: در رویداد حاضر هم زنان متخصص و فناور از دانشگاه های صنعتی امیركبیر، صنعتی شریف، سازمان فضایی، پژوهشگاه هوا فضا، پژوهشگاه ارتباطات و پژوهشگاه فضایی ایران حضور دارند و به بیان نقش و مأموریت خود در طراحی و ساخت ماهواره و سازه های فضایی و زیر سیستم های مختلف آن و خدمات فضا پایه و همینطور زیست فضا، برنامه ریزی و كنترل پروژه و استارتاپ می پردازند.
علیمردانی برگزاری سه پنل با عناوین "نقش بانوان در توسعه فناوری و خدمات فضایی" و "تجربیات تخصصی بانوان در توسعه فناوری و خدمات فضایی" و "چالش ها و فرصت های زنان در حوزه فضایی كشور را از برنامه های این رویداد دانست و اظهار كرد؛ در پنل اول نقش ۳ بانو كه در پروژه ماهواره های "ناهید۱"، "پیام" دانشگاه امیر كبیر و "دوستی" دانشگاه شریف حضور داشتند، تبیین خواهد شد.
وی تصریح كرد: در پنل دوم ۱۰ بانوی فناور به بیان فعالیت ها و نقش مهم خود در توسعه فناوری فضایی خواهند پرداخت.
دبیر نخستین رویداد تخصصی زنان در صنعت فضایی به بیان فعالیت بانوان در پژوهشگاه فضایی ایران اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ حدود ۳۹۳ عنوان مقاله از جانب بانوان این پژوهشگاه انتشار یافته است كه یك سوم كل مقالات پژوهشگاه را شامل می شوند.
وی انتشار ۳۸ مقاله ISI، تعداد ۹ ثبت اختراع، ۲۳ مقاله ISC، تالیف ۸ كتاب و تدوین ۱۳ استاندارد ملی را از دیگر دستاوردهای بانوان این پژوهشگاه اعلام نمود.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، در این رویداد مهندس مریم موسوی نقش خویش را در پروژه ماهواره "ناهید۱"، مهندس وفا صدقی نقش خود در پروژه ماهواره "پیام" و مهندس مینا بیات نقش خود در پروژه ماهواره "شریف ست" (دوستی) را تشریح خواهند كرد.
منبع:

1398/11/28
13:47:24
5.0 / 5
4078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات