رئیس كمیته ارتباطات مجلس:

اصلاحات اینترنت منصفانه منافع مشتركان را تامین می كند

اصلاحات اینترنت منصفانه منافع مشتركان را تامین می كند رئیس كمیته ارتباطات مجلس اظهار داشت: با اصلاحاتی كه در اینترنت منصفانه انجام شد هم سرعت، هم كم فروشی، هم شفافیت و هم اقتصادی شدن اینترنت برای مشتركان پرمصرف تامین می گردد.رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: پیرو نگرانی كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص سردرگمی مشتركان به علت تنوع بسته های اینترنتی و نحوه قیمت گذاری آنها و اجحافات انجام شده توسط اپراتورهای عرضه كننده اینترنت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قول اصلاح رویه های گذشته را داد كه این وعده در قالب اصلاحات اینترنت منصفانه شكل اجرایی به خود گرفت.

رییس كمیته مخابرات كمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان كرد: خواسته كمیته این بود كه در بسته های اینترنتی و در نحوه و قیمت فروش اینترنت با محوریت كاهش قیمت اینترنت، شفافت سازی شود. از نظر مجلس عرضه متنوع بسته های اینترنتی، قیمت مصرف شبانه و روزانه، محدود بودن زمان استفاده حجم اینترنت فروخته شده و مسائلی از این دست باعث نارضایتی و سردرگمی مصرف كنندگان خانگی شده بود كه این دغدغه به وزیر و معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انتقال یافت.

نماینده مردم سبزوار در مجلس اینترنت منصفانه را شیوه جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شفاف سازی بیشتر در مبحث اینترنت عرضه شده توسط اپراتورها دانست و اضافه كرد: طبق اصلاحات اخیر كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی به طور كلی اینترنت به دو شكل اینترنت كم مصرف ها و اینترنت پرمصرف ها عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: برپایه تصمیم جدید این كمیسیون، اینترنت عرضه شده با تكنولوژی ADSL برای مشتركان كم مصرف با سرعت 512 كیلوبیت بر ثانیه و حجم داده 2 گیگابایت به قیمت 12500 هزار تومان عرضه خواهد شد كه سقف زمانی برای مصرف آن در نظر گرفته نشده است. مشتركان پرمصرف هم می توانند با رجوع به ادارات مخابرات منطقه محل سكونت درخواست فیبر نوری یا كابل مسی كرده و اینترنت سرعت بالا با تكنولوژی ADSL با حجم داده 300 گیگابایت با زمان نامحدود را خریداری كنند.

سبحانی فر تصمیم اخیر كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی را پایانی بر كم فروشی و گران فروشی اینترنت به كاربران خانگی دانست و اضافه كرد: شیوه جدید وزارت ارتباطات هم سرعت، هم كم فروشی، هم شفافیت و هم اقتصادی شدن اینترنت برای مشتركان پرمصرف را تامین می كند. 

1396/09/12
23:45:49
5.0 / 5
4701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات