با تلاش پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی صورت می گیرد

درمان دیابت با كمك یك مدل ریاضی

درمان دیابت با كمك یك مدل ریاضی دیجیتالر: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، یك مدل ریاضی طراحی نموده اند كه می تواند با پیش بینی اثر انسولین بر انسان، به درمان بهتر دیابت كمك نماید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه ام.آی. تی، یكی از راهبردهای جدید و امیدواركننده برای درمان دیابت، این است كه به بیماران، انسولین تزریق شود اما هیچ یك از انواع "انسولین های پاسخگو به گلوكز" یا "انسولین هوشمند" (GRI)، جهت استفاده انسانی مورد تایید قرار نگرفته اند و تنها موردی كه به مرحله بالینی درمان وارد شده نیز تاثیری بر انسان نشان نداد و در همان اولین مرحله شكست خورد.
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT)، یك مدل ریاضی ابداع نموده اند كه می تواند رفتار انواع متفاوت انسولین هوشمند را هم در انسان و هم در جوندگان پیش بینی نماید. آنها باور دارند كه این مدل را می توان برای طراحی انسولین های هوشمندی به كار برد كه تاثیر آنها در انسان بیشتر باشد و بدین ترتیب، داروهایی كه احتمال موفقیت آنها در آزمایش های بالینی بیشتر است، ارائه نشوند.
"مایكل استرانو" (Michael Strano)، استاد مهندسی شیمی دانشگاه ام.آی. تی و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: انسولین های هوشمندی كه هم اكنون وجود دارند، بر حیوانات موثر هستند اما در آزمایش روی انسان ها شكست می خورند. مدل ما می تواند موفقیت یا شكست این انسولین را پیش بینی نماید.
وی ادامه داد: ما با كمك این مدل می توانیم به سرعت پیش بینی نماییم كه كدام یك از درمان های حیوانی دیابت، بر انسان نیز موثر خواهند بود.
این پژوهش، در مجله "Diabetes" به چاپ رسید.
منبع:

1398/12/21
15:10:40
5.0 / 5
4028
تگهای خبر: سایت , هوشمند , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات