روش ضدعفونی كردن دستگاه های الكترونیكی

روش ضدعفونی كردن دستگاه های الكترونیكی دیجیتالر: 19 كه با نام ویروس كرونا شناخته می شود، این روزها توجه افراد را برای تمیز كردن دستان جلب كرده، اما تمیز نگه داشتن وسایلی كه در طول روز مكررا مورد استفاده قرار می گیرند نیز از اهمیت بسیاری برخوردارست كه البته با توسعه فناوری، تلفن همراه در صدر این لیست قرار دارد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، آگاهی از اینكه پیدا كردن راهی موثر برای تمیز كردن وسایل الكترونیكی گران قیمت شما بدون اینكه به آنها لطمه برساند، كاری دشوار است و از جانب دیگر ممكنست ابزارهایی وجود داشته باشند كه وسایل شما را مرطوب كنند، اما عملا نتوانند از عهده ضدعفونی كردن آنها بربیایند. بنا بر این وب سایت گیم اسپات روش هایی سریع و آسان را برای چگونگی ضدعفونی كردن تلفن، صفحه كلید و سایر ابزارهای فناوری رایج در نظر گرفته است.
در عصر گوشیهای هوشمندی كه غالبا با صفحه های نمایش بزرگ تعریف می شوند، تمیز نگه داشتن گوشی آیفون یا اندروید شما، شاید از همیشه آسان تر باشد. از آنجایی كه تلفن همراه احیانا از آن دسته وسایلی است كه هر كجا كه می روید همراهتان است، ضدعفونی آن بطور مرتب اهمیتی بالایی دارد. با این وجود، در صورتیكه راه و محصول مناسبی را برای تمیز كردن گوشی خود انتخاب نكنید، می توانید موجب لطمه رساندن به گوشی خود شوید.
اول از همه، لازم است بدانید كه نباید گوشی هوشمند خودرا در هر محصول تمیزكننده ای فرو كنید. بهترین راه برای ضد عفونی كردن آیفون، استفاده از الكل ایزوپروپیل ۷۰ درصد است و شركت اپل هم محلول پاك كننده و ضدعفونی كننده كلروكس (Clorox wipe) را پیشنهاد می دهد.
همین طور نباید الكل یا مواد ضدعفونی كننده را مستقیما روی سطح و صفحه نمایش گوشی بزنید، برای اینكه خیلی مهمست كه مایعات وارد هیچ یك از شكاف های گوشی نشود. بلكه یك دستمال نرم از جنس میكروفیبر را آغشته به الكل كنید و آنرا روی تمامی سطوح گوشی و منافذ آن همچون محل شارژ، هندزفری و لنز دوربین بمالید و بعد از پاك و ضدعفونی كردن گوشی با یك دستمال نرم و خشك دیگر مبادرت به خشك كردن گوشی آیفون خود كنید.

چگونه صفحه كلید و ماوس را تمیز كنید
تمیز كردن صفحه كلید و ماوس كمی سخت تر از گوشیهای هم راه است، برای اینكه احتمال اینكه مایعات به ابزارهای این وسایل الكترونیكی وارد شده و موجب خرابی آنها شود، بیشتر است. با این وجود، تمیز نگه داشتن آنها دشوار نیست. شما می توانید برای تمیز كردن این دستگاه ها، از همان الكل ایزوپروپیل ۷۰ درصد كه برای تلفن خود استفاده می كنید بهره ببرید؛ با این تفاوت كه باید پیش از پاك كردن دستگاه های خود، مقداری از رطوبت دستمال را با فشردن كم كنید. در این مرحله می توانید با خیال راحت، صفحه كلید و ماوس خودرا نیز تمیز كنید، البته لازم است كه قسمت های بالایی و كناره های كلیدها را پاك كنید و درصورتی كه می خواهید زیر كلیدها را هم پاك كنید، باید هر كدام از آنها را از جای خود خارج كنید.


پس از آن كه تمام صفحه كلید خودرا پاك كردید، می توانید از یك دستمال میكروفیبر یا پارچه بدون پرز برای خشك كردن آن استفاده كنید؛ حتی در صورتیكه هیچ مایعی روی صفحه كلید شما دیده نمی گردد، بهتر است این كار را برای ایمن تر بودن و حفظ سلامت دستگاهتان انجام دهید. خوشبختانه ماوس بسیار كوچكتر از صفحه كلید است، بدین سبب پاك كردن آن دشوار نخواهد بود؛ هرچند لازم است برای تمیز كردن آن هم دقت بالایی به خرج دهید.
برای تمیز كردن ماوس هم ابتدا دستمالی كه به الكل ایزوپروپیل ۷۰ درصد آغشته شده را فشار دهید تا مایعات اضافی آن بیرون رود، سپسس ماوس خودرا با دستمال تمیز كرده و آنگاه با یك پارچه میكروفیبر و یا پارچه بدون پرز پاك كنید. این روش برای تمیز كردن تمامی اجزای لپ تاپ ها نیز مؤثر است، بااینكه هنگام پاك كردن مناطقی كه دارای شكاف های باز هستند، باید احتیاط كنید، برای اینكه اصلا نباید مایعی را وارد دستگاه الكترونیكی خود كنید، اتفاقی كه منجربه خراب شدن دستگاهتان می شود.
تمیز كردن دسته های كنترل كننده بازی های ویدئویی بسیار ساده است، اما از آنجایی كه هر دكمه، راهی به داخل دستگاه الكترونیك باز می كند، لازم است احتیاط كنید. دسته كنترل بازی را با الكل ایزوپروپیل ۷۰ درصد پاك كرده و بلافاصله آنرا با دستمال میكروفیبر خشك كنید. اگر می توانید اجزای دسته كنترل بازی را از هم جدا كرده و سپس آنرا تمیز كنید، این كار را انجام دهید؛ این كار موجب می شود تمیز كردن هر دكمه جداگانه ساده تر شود، اما چندان هم لازم نیست تمامی دكمه های دسته را به صورت جداگانه تمیز كنید، مگر اینكه دستگاهتان بیش از حد كثیف شده باشد. یك راه بهتر برای تمیز نگه داشتن دسته كنترل و تمیز كردن شكاف های بین دكمه ها، استفاده از یك برس تمیزكننده است كه می تواند برای تمیز كردن گردوغبار و پاك كردن دكمه های دسته بسیار مناسب باشد.چگونه صفحه نمایش را تمیز كنیم
صفحه ها شاید ساده ترین ابزارها برای تمیز كردن باشند. تا زمانی كه محصول مناسبی برای تمیز كردن صفحه نمایش داشته باشید، احتمال اینكه مرتكب اشتباه شوید، پایین است. تنها كاری كه باید انجام دهید این است كه محلول ضدعفونی كننده را روی پارچه میكروفیبر اسپری كنید، صفحه كثیف خودرا پاك كرده و سپس آنرا با طرف دیگر خشك كنید. این روش مانیتورهای كامپیوتری، نمایشگر لپ تاپ و صفحه نمایش تبلت بسیار عالی است و حتی برای تمیز كردن عینك هم می توان از آن بهره برد.


پاك كننده های باكیفیت زیادی برای تمیز كردن صفحه نمایش وجود دارد، فقط مطمئن شوید كه پیش از پاك كردن صفحه نمایش، تمیزكننده را روی پارچه میكروفیبر اسپری كنید. پاشیدن تمیزكننده روی صفحه بطور مستقیم می تواند منجربه وارد شدن ترشحات مایع تمیزكننده به دستگاه و لطمه رساندن به آن شود همین طور می توانید از دستمال های الكلی برای تمیز كردن صفحه ها استفاده كنید، بااینكه درصورتی كه روی صفحه نمایش عطسه یا سرفه كنید، استفاده از یك مایع ضدعفونی كننده اختصاصی می تواند در پاك كردن صفحه نمایش موثرتر باشد.
منبع:

1398/12/25
23:31:27
5.0 / 5
3717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات