یك شركت آمریكایی ارائه داد

آزمایشی كه كروناویروس را تنها در ۴۵ دقیقه شناسایی می كند

آزمایشی كه كروناویروس را تنها در ۴۵ دقیقه شناسایی می كند به گزارش دیجیتالر یك شركت آمریكایی موفق شده تاییدیه سازمان غذا و دارو را برای آزمایشی دریافت كند كه وجود كروناویروس را تنها در ۴۵ دقیقه تشخیص می دهد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، شركت آمریكایی " Cepheid" اعلام نمود كه موفق شده تایید "سازمان غذا و دارو" (FDA) را برای یك آزمایش تشخیص كروناویروس دریافت كند. این آزمایش مولكولی می تواند در ۴۵ دقیقه، بیماران مبتلا به كروناویروس را شناسایی كند.
این اولین آزمایشی است كه می تواند در كمتر از یك ساعت، بیماران را شناسایی كند و نتایج را عرضه نماید چونكه معمولا آزمایش ها به آزمایشگاه ها فرستاده می شوند و عرضه نتایج، چندین روز زمان می برد.
"الكس ایزار" (Alex Azar)، وزیر "سازمان بهداشت و خدمات انسانی آمریكا" (HHS) در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما در حال حركت به سمت مرحله جدیدی از آزمایش ها هستیم. آزمایش هایی كه بسیار ساده تر از روش های آزمایشی دیگر انجام می شوند و در دسترس مردم قرار می گیرند.
"استفان هان" (Stephen Hahn)، مدیر ارشد سازمان غذا و دارو اظهار داشت: امروز گام های مهم تری برای توسعه آزمایش ها و دستیابی سریع تر به نتایج آنها برداشته می شود. با وجود آزمایش های سریع، به جای این كه نمونه ها به آزمایشگاه فرستاده شوند، بررسی آنها در بیمارستان ها و مراكز مراقبت سلامت صورت می گیرد و نتایج با سرعت بیشتری آماده می شوند.
این روش جدید معروف به "SAR-CoV-۲ Xpert Xpress" طوری طراحی شده كه بتواند كروناویروس را به سرعت شناسایی كند. شركت " "Cepheidدر روند بررسی، یك ماشین معروف به "GeneXpert " را به كار می برد كه می تواند آزمایش كامل را طی ۴۵ دقیقه انجام دهد.
دكتر "دیوید پرسینگ" (David Persing)، پژوهشگر ارشد پزشكی و فناوری شركت Cepheid اظهار داشت: با افزایش تقاضا برای خدمات پزشكی، احتیاج به آزمایش های تشخیصی و مدیریت بهتر زمان، به شدت احساس می شود. یك آزمایش دقیق می تواند بیماران ناقل را به سرعت شناسایی كند و فشاری كه به مراكز درمان وارد می شود، كم كند.
شركت Cepheid می خواهد آزمایش ها را در روز ۲۷ مارس آغاز كند و نتایج كلی را تا روز ۳۰ مارس عرضه نماید.1399/01/03
20:35:13
5.0 / 5
3347
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات