وزیر ارتباطات خبر داد:

سرعت اینترنت خانگی حداقل ۴ برابر می شود

سرعت اینترنت خانگی حداقل ۴ برابر می شود به گزارش دیجیتالر طبق اعلام وزیر ارتباطات، امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز با انتشار پستی در صفحه توییتر خود اعلام نمود: سرعت اینترنت خانگی، را حداقل ۴ برابر می نماییم. امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شد.
بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در هفته ی آینده، سایت ثبت نام آغار بكار خواهدنمود. اولویت توسعه با مناطقی است كه سرعت نسل۴ موبایل در آنها از متوسط كشوری پایین تر است.
اما قبل از این و به سبب جلوگیری از شیوع ویروس كرونا اغلب افراد در خانه مانده اند و از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می نمایند. امكانات آموزش الكترونیكی برای مدارس و دانشگاه ها فراهم گردید، بعضی از شركت ها هم امكان دوركاری را برای كارمندان خود فراهم نموده اند و البته خیلی از افراد برای گذراندن این اوقات، به تماشای فیلم ها و سریال ها روی آوردند.
اما حضور افراد در منازل و افزایش ۴۰ درصدی استفاده مصرف دیتای كشور، سبب كاهش كیفیت شده بود كه اعلام شد اپراتورها به سبب افزایش استفاده تعداد كاربران برای ارائه سرویس هم در لایه ی شبكه هم در لایه ی فركانس آماده نبودند و بنا بر این شركت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبكه ارتباطی اپراتورها را افزایش داد.
بعد از آن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: عرضه اینترنت رایگان درخواستی است كه خیلی از شما از وزارت ارتباطات داشته اید. امروز( هفدهم اسفندماه) از ارائه كنندگان خدمات اینترنت ثابت درخواست كردیم از فردا تا آخر سال جاری، برای همه كاربران خود به صورت رایگان یك بسته ۱۰۰ گیگابایتی فعال كنند.
قبل از این نیز زمانی كه اعلام گردید مراكز آموزشی تعطیل هستند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صحبت با مدیران تلویزیون های اینترنتی آگاهی داد به جهت اینكه پخش مخصوص به كودكان و در بعضی از آنها تمامی فیلم ها و سریال ها رایگان شود و البته با تمدید این تعطیلی او اظهار نمود: تلویزیون های اینترنتی، ارائه خدمات رایگان خودرا تا آخر سال ادامه خواهند داد. ترافیك مصرفی این تلوزیون ها نیم بها محاسبه می گردد.
وی درباره فراهم بودن امكان آموزش الكترونیكی نیز گفته بود كه باتوجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال، برای همكاری با وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و ازراه دور فراهم كردیم تا میلیون ها دانش آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند.
بنا بر اعلام، آنچه در چارچوب ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان پیش از سال جدید اعلام شد، در حیطه اختیارات وزیر ارتباطات بود كه با هماهنگی و مشاركت اپراتورهای اینترنت ثابت در اختیار مردم قرار گرفته بود. بعد از آن، تمدید مهلت استفاده بسته ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان خانگی تا هفته اول فروردین ۹۹ در بعضی شركتها انجام شد. اما این مهلت از شب ۷ فروردین ۹۹ به انتها رسید و توسط وزیر ارتباطات اعلام گردید كه كمیته اقتصادی ستاد ملی مقابله با كرونا با درخواست وزارت ارتباطات برای تمدید این بسته ها موافقت نكرده است.1399/01/12
15:05:37
5.0 / 5
3705
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات