كمك دانشگاه كمبریج به كشورهای آفریقایی در بحران كرونا

كمك دانشگاه كمبریج به كشورهای آفریقایی در بحران كرونا به گزارش دیجیتالر یك تیم تحقیقاتی از دانشگاه ˮكمبریجˮ با هدف استفاده در كشورهایی با درآمد متوسط، دستگاه ونتیلاتور با منبع باز می سازد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از كمبریج ایندپندنت، در این روزها كه "كروناویروس" در اغلب كشورهای دنیا شیوع پیدا كرده است، یكی از دستگاه های مهم و اساسی برای كمك به نفس كشیدن بیماران مبتلا به "كووید-۱۹"، "ونتیلاتور" است.
دستگاه تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور دستگاهی است كه كار تنفس را برای بیمارانی كه به صورت موقت یا دائم گرفتار مشكلات تنفسی هستند انجام می دهد. به عبارت دیگر در ریه می دمد و درنگ می كند و بازدم خودبخود انجام می شود.
از طرفی دیگر، با افزایش شمار مبتلایان به "كووید-۱۹"، خیلی از كشورها با كمبود این دستگاه رو به رو شده اند.
سازمان بهداشت جهانی هم اخیرا اعلام نمود كه كشورهای آفریقایی با كمبود شدید ونتیلاتور مواجهند و در بیمارستان های عمومی سراسر ۴۱ كشور آفریقایی، در مجموع كمتر از دو هزار دستگاه ونتیلاتور وجود دارد. همینطور ۱۰ كشور آفریقایی فاقد هرگونه دستگاه ونتیلاتور در بیمارستان های خود هستند.
در این راستا، یك تیم تحقیقاتی از دانشگاه كمبریج، مبادرت به حل این مشكل كردند و برای كشورهای آفریقایی ونتیلاتورهایی منبع باز تحت عنوان "OVSI" ساختند كه می تواند به سرعت و با قیمتی كم ساخته شود.
طراحی منبع آزاد این ونتیلاتور به كاربران آن این امكان را خواهد داد كه بنا به نیاز خود با دستگاه سازگار شوند.
این دستگاه می تواند به سرعت و با تعداد بالا، در سرتاسر آفریقا تولید شود. قیمت آن هم حدودا یك دهم ونتیلاتورهای فعلی برآورد شده است.
تیم تحقیقاتی این پروژه كه متشكل از ۶۰ نفر است، این دستگاه را در یكی از آزمایشگاه های دانشگاه كمبریج ساختند.
محققان در حال كار هستند تا نمونه نخستین ونتیلاتور ساخت خویش را به دستگاهی تبدیل كنند كه به راحتی تولید می شود.1399/02/04
14:05:11
5.0 / 5
3143
تگهای خبر: تولید , دستگاه , ساخت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات