اروپا چگونه با بیت كوین كنار می آید؟

اروپا چگونه با بیت كوین كنار می آید؟ دیجیتالر: انگلستان و سایر دولت های اروپایی اعلام نموده اند كه همه سازمان های مسئول موظف خواهند بود درباره ارز بیت كوین، هرچه سریع تر تصمیم های قاطعی را اتخاذ كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از گاردین، خیلی از كشورهای اروپایی همچون انگلستان درباره پیشرفت و یكه تازی های بی رویه و بی اساس ارزهای دیجیتالی و مجازی همچون بیت كوین ابراز نگرانی كرده اند، چراكه آنها بر این باورند به وسیله ارز دیجیتالی بیت كوین، روند پولشویی، سوءاستفاده های مالی و فعالیت های تروریستی تسهیل خواهد شد.
هم اكنون بنظر می رسد انگلستان با همكاری اتحادیه اروپا می خواهد تمهیدات و تصمیمات جدی تری را در قبال بیت كوین و پیدایش سایر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اتخاذ كند. البته دستیابی به قوانین و مقررات یكپارچه بعد از جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا اندكی دشوارتر شده است اما چیزی كه واضح و بدیهی است، آن است كه اكثریت كشورهای جهان بخصوص اتحادیه اروپا، همواره روند رو به رشد ارز بیت كوین را خطرناك توصیف كرده اند. آنها همواره استفاده از بیت كوین را همطراز و هم مفهوم با پولشویی، فرار مالیاتی و تجارت های غیرقانونی همچون خرید و فروش اسلحه، مواد مخدر و تجهیزات تروریستی می دانند.
یكی از دلایلی كه خیلی از دلالان و تاجران از ارز دیجیتالی و رمزنگاری شده بیت كوین، برای معاملات غیر معمول و غیر قانونی استفاده می كنند، آن است كه تبادل پول با این ارز، در هیچ جایی ثبت نمی شود و هیچ هویت و نام و نشانی از طرفین معامله هم در آن به چشم نمی خورد و سازمانهای امنیتی هم قادر نخواهند بود مجرمان و دلالان را ردگیری و قراردادهای آنها را پیگیری كنند. ازاین رو برای این افراد پولشویی و فرار مالیاتی بسیار آسوده و راحت صورت خواهد گرفت.
از آنجایی كه نمی توان به طور كلی جلوی وقوع یك پدیده جدید را گرفت، اما می توان با وضع مقرراتی جدید، نحوه استفاده از آن را محدود و كنترل كرد، انگلستان می خواهد با همكاری اتحادیه اروپا، قوانینی را وضع كند تا بدین وسیله، تاجران، دلالان و طرفین معامله در مبادله با ارز بیت كوین مجبور باشند اطلاعات خویش را وارد و ثبت كنند. بدین ترتیب، می توان گفت تا حد زیادی از فعالیتها و معاملات غیرقانونی و غیر مجاز سلاح، دارو، مواد مخدر و تجهیزات تروریستی در جهان و بخصوص در اروپا جلوگیری بعمل خواهد آمد.
تاكنون، هویت افرادی كه با بیت كوین معامله می كردند ناشناس و مخفی باقی می ماند اما با توافقات صورت گرفته میان انگلستان و سایر دولت های اروپایی، از این پس مقرر است هویت و نام و نشانی دقیق معامله گران به منظور جلوگیری از پولشویی و سایر فعالیت های غیر قانونی ثبت گردد.



1396/09/17
23:11:29
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات