استفاده از نقشه برداری ۳بعدی اتم جهت بررسی منشاء حیات

استفاده از نقشه برداری ۳بعدی اتم جهت بررسی منشاء حیات به گزارش دیجیتالر امكان دارد یك روش جدید برای مطالعه اتم ها، اطلاعات بیشتری راجع به چگونگی آغاز حیات در زمین فراهم آورد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، محققان از روش "نقشه برداری ۳بعدی اتم"(به طور خاص، برش نگاری کاوش اتم) استفاده کردند تا دریابند که قدیمی ترین مایعات مولکولی منظومه شمسی، توانسته اند از توسعه آمینواسیدها و در نهایت "حیات"، پشتیبانی کنند.
یک تیم تحقیقاتی، مولکول های موجود در مرزهای ذرات مگنتیت در یک شهاب سنگ ۴.۵ میلیارد ساله را مورد مطالعه قرار دادند تا نشانه های مایعاتی که مگنتیت ها در آنجا شکل گرفته اند را پیدا کنند که ظاهرا این مایعات قلیایی و دارای سدیم بودند.
درحالی که محققان از مدتها قبل می دانستند که در اوایل منظومه شمسی آب وجود داشت، این برای نخستین بار است که شواهدی، به صورت مستقیم خصوصیت های شیمیایی و اسیدیته این آب را نشان داده است. این خصوصیت تا حدودی به لطف ماهیت نمونه شهاب سنگ امکان پذیر است.
این مطالعه می تواند برای آینده جستجوهای فضایی هم مفید باشد. محققان امیدوارند روش هایی را برای مطالعه نمونه های فرازمینی کشف کنند. نمونه هایی که چه از سیارک ها باشند و چه از مریخ.
در نتیجه، سازمان های فضایی مجبور نخواهند بود برای گردآوری اطلاعات بیشتر، مأموریت های فضایی غیرضروری انجام دهند.



1399/02/23
23:55:47
5.0 / 5
2612
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات