وقتی هوش مصنوعی به جنگ فقر می رود!

وقتی هوش مصنوعی به جنگ فقر می رود! دیجیتالر: پژوهشگران ˮدانشگاه استنفوردˮ، ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند كه می تواند نواحی فقیرنشین آفریقا را شناسایی كند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه استنفورد، شاید یک ابزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی بتواند به ردیابی فقر در روستاهای آفریقا کمک نماید.
برای جنگیدن با فقر مانند هر جنگ دیگری، باید مکان هایی شناسایی شوند که فقر مانند دشمن بر آنها سلطه یافته است. پژوهشگران "دانشگاه استنفورد" (Stanford University)، ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند که می تواند به ردیابی نواحی فقیرنشین آفریقا بپردازد.
این ابزار قوی، تصاویر ماهواره ای را با هوش مصنوعی ادغام می کند تا سطح فقر و تغییرات پیش آمده را در روستاهای آفریقا تخمین بزند. این ابزار می تواند با ارزیابی داده های گذشته و داده های کنونی، اطلاعات سودمندی را در اختیار سازمان ها و مراکز دولتی بگذارد تا برای مبارزه با فقر برنامه ریزی کنند.
"مارشال بورک" (Marshall Burke)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: انگیزه مهم ما از این پژوهش، ابداع ابزار و فناوری هایی است که می توانند در مرتفع ساختن مشکلات اقتصادی به ما کمک کنند.
"دیوید لوبل" (David Lobell)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: برای شناسایی عواملی که به مرتفع ساختن فقر کمک می کنند، نگاه کردن به گذشته لازم است.
وی اضافه کرد: هم اکنون هیچ چاره ای برای درک نحوه تغییر فقر در آفریقا وجود ندارد. روش هایی مانند سرشماری و بررسی های خانه به خانه، برای این هدف کافی نیست. اگر ماهواره ها بتوانند به ما در ارائه سابقه ای از فقر کمک کنند، امکان درک بهتر فقر در این قاره فراهم می شود.
این ابزار جدید، از تصاویری که هم طی روز و هم طی شب تهیه شده اند، استفاده می نماید. روشنایی خانه ها هنگام شب و تصاویری مانند جاده ها، کشاورزی و آب راه ها، می توانند فاکتورهای پیشرفت باشند.
فناوری یادگیری عمیق، به این ابزار کمک می نماید تا مدلی برای تحلیل داده های تصویری و شاخصی برای ارزیابی ثروت در کشورهای در حال توسعه عرضه نماید.
پژوهشگران دانشگاه استنفورد، این ابزار جدید را در حدود 20 هزار روستای آفریقا به کار گرفتند و دریافتند که عملکرد آن در سنجش سطح فقر خوب است. آنها باور دارند که این ابزار می تواند برای بهبود اقتصاد جهان به کار برود.
این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسیده است.
منبع:

1399/03/05
13:51:07
5.0 / 5
3196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات