توییتر به جنگ نظریه توطئه می رود

توییتر به جنگ نظریه توطئه می رود به گزارش دیجیتالر توییتر اخیرا اعلام نموده كه تمامی توییت های انتشار یافته در مورد ارتباط ویروس كرونا و شبكه ۵G را برچسب گذاری میكند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، توییتر که یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین شبکه های اجتماعی در جهان به حساب می آید و خیلی از کاربران برای دسترسی به اخبار جدید از اینکه پلت فرم استفاده می نمایند، اخیرا اعلام نموده است که می خواهد به منظور پیشگیری از نشر نظریه های توطئه و ارتباط دادن شیوع گسترده ویروس کرونا و شبکه ۵G توسط برخی افراد، تمامی پیام و توییت های انتشار یافته در این خصوص را برچسب گذاری کند.
این بدان معناست که افراد در صورتیکه بخواهند توییتی شامل کلمات ۵G، corona، Coronavirus، و Covid-۱۹ منتشر کنند، این پلت فرم در بخش نظرات پیامی برای آنها نمایش خواهد داد که آنها را به جستجو و مطالعه جدیدترین یافته های مربوط به ویروس کرونا ترغیب و تشویق می کند.
همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا خیلی از افراد و کارشناسان که پیش تر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه معروف به شبکه ۵G بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس کرونا و همه گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفتند.
شبکه ۵G در یکی دو سال گذشته به شدت جنجال آفرین و دردسر ساز بوده است چون که خیلی از دانشمندان و منتقدان اعتقاد دارند که توسعه شبکه ۵G تاثیرات منفی گوناگونی بر سلامت انسان، حیوان و محیط زیست بوجود می آورد و احتمال سرطان زایی و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناک را برای انسان بالا می برد. آنها اعتقاد دارند که دولت های مختلف در سرتاسر جهان هم به دلیل سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی که توسعه و راه اندازی این نسل از شبکه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همکاری با اپراتورهای مخابراتی و شرکت های تکنولوژی فعال در این عرصه ادامه میدهند.
این در حالیست که بسیاری دیگر از کارشناسان نظر و عقیده این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینکه فرکانسهای شبکه ۵G هم همچون نسل های پیش از آن، تنها فرکانس های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان نمی شوند این نظریه ها را رد می کنند.
حالا به نظر می آید که در یکی دو ماه گذشته با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در خیلی از کشورهای مختلف بویژه اروپا و آمریکا، باری دیگر جنجال های ناشی از توسعه شبکه ۵G سر و صداهای زیادی را در جهان به راه انداخته است چون که خیلی از افراد با انتشار پیام هایی در صفحات توییتر خود از ارتباط بروز ویروس کرونا یا بیماری کوئید ۱۹ با شبکه ۵G سخن گفته اند که همین مساله باعث به آتش کشیده شدن دکل های مخابراتی مربوط به توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در بعضی کشورهای اروپایی نظیر بریتانیا شد.1399/03/22
13:52:57
5.0 / 5
2781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات